Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO Tehlikeli Bölge dereceli sistemi açıklandı

Counter Strike Global Offensive’in Battle Royale modu olan Tehlikeli Bölge için yeni derece sistemi geldi. Yeni sistemde 15 farklı rütbe bulunuyor.

Battle Royale oyunların piyasayı alt üst etmesinin ardından çok fazla oyuncu kaybeden CS:GO, çareyi kendi hayatta kalma modunu çıkarmada bulmuştu. 6 Aralık 2018’de piyasaya çıkan Tehlikeli Bölge modu, kısa süreliğine de olsa oyuncuları kendisine çekmeyi başarmıştı. Türünün diğer oyunlarının aksine, oyunculara daha kısa bir deneyim sunan mod, popülerliğini çok fazla sürdüremedi.

Zaman içinde güncellemeler alan Tehlikeli Bölge’ye son olarak dereceli sistemi eklendi. 15 farklı derecenin yer aldığı yeni sistemde 5 farklı küme bulunuyor. Rat, Hare, Scout, Fox ve Wolf kümelerinin bulunduğu sistemde son derece ise The Howling Alpha adıyla tanıtıldı.

Oyuncuların Tehlikeli Bölge sıralamaları ana menüde görüntülenebilecek ve maç bittikten sonra izleyiciler tarafından da görülebilecek. Modu arkadaşlarıyla oynamak isteyenler için üzülmesin. Farklı insanlarla beraber oyuna girebilmek için herhangi bir derece sınırı yok. Yani herkes istediği arkadaşıyla, rütbe fark etmeksizin oynayabilecek.  Tehlikeli Bölge’deki rütbeniz, oynadığınız son maçlardaki sıralamanıza göre belirlenecek.

PUBG’nin son zamanlardaki düşüşünün ardından Counter Strike Global Offensive, aktif oyuncu sayısında bir artış yaşadı. Fakat bu artışın nedeni Tehlikeli Bölge modu değil. Buna rağmen Valve, battle royale moduna yenilikler getirmeye devam ediyor. Yeni rütbe sistemi, oyun moduna daha fazla oyuncu çekecek mi, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir