Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Dark Passage CS:GO takımı, G2 Esports karşısında maçtan çekildi

DreamHack Masters Las Vegas Avrupa elemelerinde G2 Esports ile karşılaşan Dark Passage, 1-1’e gelen seride uçağa yetişmek için maçtan çekildi.

G2 Esports’dan Richard “shox” Papillon’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Dark Passage, WESG’e yetişmek için turnuvadan erkenden ayrılarak havalimanına doğru yola çıktı. Türk temsilcisi üç maçlık serinin ilk maçını kazanmış ve G2 Esports da oldukça çekişmeli bir maçın sonunda 16-14 galip gelerek durumu eşitlemişti. Beklenmedik bir şekilde uzayan maçın üçüncü roundu, Dark Passage’ın ayrılmasıyla oynanamadı. Takım ardından Facebook sayfasından da konuyla ilgili açıklama yaptı.

G2 Esports’un daha önceki organizasyonlarda iyi sonuçlar elde ettiği bilinirken Dark Passage ise WESG dışında ilk defa büyük bir organizasyonda yarışma şansı bulmuştu. Temsilcimiz G2 Esports’u mağlup etmeyi başarmış olsa, belki de daha büyük bir hayal kırıklığı yaşanacaktı. Her halükarda takım yoluna devam edemeyecek ve WESG için organizasyondan ayrılmak zorunda kalacaktı.

Hükmen de olsa 2-1 galip gelen G2 Esports bu sayede bir üst tura çıkarak Fnatic’in rakibi oldu. Turnuvaya Rogue’un yerine gelen Japaleno ile karşılaşan Fnatic ise 2-0 galip gelerek bir üst tura çıkmıştı. Bugün oynanan karşılaşmada G2 Esports’u 2-0 yenen Fnatic, DreamHack Masters Las Vegas’a katılmaya hak kazandı. DreamHack’ten vazgeçen Dark Passage ise WESG’de Ortadoğu elemelerini geçerek Çin’de oynanacak finallere katılmaya hak kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir