Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Masters Avrupa elemeleri sonuçlandı

Geride bıraktığımız Avrupa elemeleri sonucunda Fnatic, mousesports, Gambit Esports ve FaZe Clan, DreamHack Masters Las Vegas 2017’ye katılmaya hak kazandı.

Turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar, iki ayrı takımla üç maç usulü eleme karşılaşmalarına çıktılar. Fnatic karşılaştığı rakiplerini çok rahat geçerken, Japaleno ve G2 Esports’u geride bırakarak turnuvaya katılma hakkı elde eden ilk takım oldu. Öte yandan mousesports, BIG’e karşı oynadığı zorlu üç maçın ardından HellRaisers’ı zorlanmadan 2-0’lık bir skorla rahat geçti.

Gambit ise Norse’a karşı 2-0 ve Pride Gaming’e karşı 2-1 kazanarak turnuvaya katılma hakkı elde etti. Pride Gaming’in açılış maçında GODSENT’i 2-1 mağlup ettiğini de unutmamak gerekiyor. FaZe Clan ise turnuvaya katılma hakkı elde eden son takım oldu. Daha önce Heroic’e karşı 12 roundluk bir seri yakalayarak elemelerde tutunan FlipSid3 Tactics ile karşı karşıya gelen FaZe Clan, Overpass ve Train haritalarında gösterdiği üst düzey performans ile zorlu rakibini geçmeyi başardı.

Turnuvaya üç takım daha katılacak ve bu takımların her biri Kuzey Amerika elemelerinden gelecek. 15-19 Şubat tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek DreamHack Masters Las Vegas 2017’te takımlar 450.000 dolarlık ödül için kıyasıya mücadele edecek.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir