Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Open Winter 2019 şampiyonu forZe oldu!

29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında İsveç’in Jönköping şehrinde düzenlenen DreamHack Open Winter 2019 şampiyonunu buldu. Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi forZe, finalde Tricked Esports’u mağlup ederek zafere ulaşan takım oldu.

Yılın 11. DreamHack etkinliği olan DreamHack Open Winter 2019, 8 takımın katılımıyla gerçekleşti. 5 takımın davet ile yer aldığı organizasyonda, diğer3 takım bölge elemeleri aracılığı ile burada bulunmayı başardı. Davet edilen takımlar arasında Heroic, CR4ZY, forZe, FURIA Esports, ve GODSENT bulunurken, bölge elemelerinden SJ Gaming, Tricked Esports ve MARSKALK davetlilerin arasına katıldı.

Turnuva, 4’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde başladı. A grubu Tricked Esports, FURIA Esports, MARSKALK, ve forZe takımlarından oluşurken, B grubu GODSENT, CR4ZY, Heroic ve SJ Gaming’den oluştu. Gruplarını ilk 2 sırada bitiren dört takım, forZe, Tricked Esports, GODSENT ve CR4ZY yarı finallere çıkmayı başardı.

Yarı finallerdeki karşılaşmalar ise Tricked Esports – CR4ZY ve GODSENT – forZe şeklinde belirlendi. CR4ZY’i 2-0 yenen Tricked ve GODSENT’i 2-1 mağlup eden forZe final serisinde karşı karşıya geldi. Final serisi, bütün playofflar gibi BO3 üzerinden oynandı.

Serinin ilk haritası Inferno, forZe üstünlüğünde 16-11 tamamlandı. İkinci harita olan Vertigo ise serinin en çekişmeli maçına sahne oldu ve Tricked, rakibin 16-14 mağlup ederek seriyi 1-1’e getirdi. Turnuvanın son haritası ise Train olarak seçildi. Haritayı 16-9 kazanan Rusya temsilcisi, DreamHack Open Winter 2019 şampiyonu olmayı başardı ve $50,000’ın sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir