Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League 11. Sezonu ayrıntıları belli oldu

ESL

ESL tarafından yapılan açıklamada, 2020 sezonunda ESL Pro League 11.sezonunda yapılan değişiklikler ilgililerle paylaşıldı.

Yeni formata göre, ESL Pro League 11. Sezonda 24 takım mücadele edecek. Sezon toplam dört hafta sürecek. Normal sezon LAN formatında gerçekleşecek. Ardından finallere gelindiğinde ise üç gün sürecek bir arena etkinliği olacak. Diğer ESL Pro Tour etkinliklerinin tarihleri bu ana etkinliğin takvimi ile aynı zamanda denk gelmeyecek şekilde düzenlenecek.

Lig, altışar takımdan oluşan dört grup ile başlayacak. Maçlar üçlü sistem olarak bilinen best of 3 round robin competition formatı ile oynanacak. Grup birincileri play-off’ların ileri basamaklarına ilerleyecek. Grup ikincileri ve üçüncüleri ise play-off’ların ilk turlarından başlayacaklar.

Bu eleme sistemi altı takım kalasıya kadar devam edecek. Altı takım kaldığında ise arenada üç gün sürecek olan final müsabakaları başlayacak. Büyük final beşli sistem üzerinden oynanacak.

10.sezonu ilk 16 içinde bitiren tüm takımlar ESL tarafından 11.sezona davet edildi. MIBR ve Cloud9 hariç tüm takımlar bu çağrıya uyarak yeni sezona katılıyor. Sezon 10’da mücadele eden tüm ekipler ESL Pro League Season 12 için slot kazanabilecekleri Mountain Dew League için de ayrıca davet edildi. Sezon 12 hakkında daha fazla bilgiye önümüzdeki günlerde ulaşabileceğiz.

Bu sezonda mücadele edecek takımlar ise şöyle:

Avrupa

Astralis

Fnatic

mousesports

Vitality

Natus Vincere

G2

FaZe Clan

ENCE

Ninjas in Pyjamas

North

Heroic

Virtus Pro

forZe

GODSENT

OG

Kuzey Amerika

Team Liquid

Evil Geniuses

Complexity

100 Thieves

INTZ

Sharks

FURIA

Asya

TYLOO

Okyanusya

Renegades

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.