Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Ghost Gaming, CS:GO kadrosu ile yollarını ayırdı

Kadroda bulunan oyuncuların, sözleşmelerinin sonlandığını duyurmalarının ardından, Ghost Gaming bu sabah yaptığı açıklamayla birlikte CS:GO takımı ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. 1 oyuncu hariç.

Dün sizlerle paylaştığımız haberde, Ghost Gaming forması giyen Kenneth “koosta” Suen’in sözleşmesinin bittiğini ve takımdan ayrıldığını belirtmiştik. Takımın diğer 2 üyesi olan koç James “JamezIRL” Macaulay ve Joshua “steel” Nissan’ın da sözleşmelerinin bittiğini ve henüz takım tarafından bir teklif almadıklarını yazmıştık. Yaşanan bu gelişmelerin ardından, takımın bütün kadroyla yollarını ayırması öngörülüyordu ve öyle de oldu.

Takımın bugün Twitter üzerinden yaptığı teşekkür paylaşımıyla birlikte, Kanadalı oyuncu Matthew “WARDELL” Yu haricinde tüm kadroyla yolların ayrılmış olduğu kesinleşti. 2018 yılının kasım ayında, takımla 2 yıllık yeni sözleşme imzalayan Wardell, hala sözleşme altında bulunuyor. Kuzey Amerika’da mücadele eden yetenekli oyuncular arasında gösterilen AWP oyuncusu için takım, farklı seçenekler arıyor. Wardell’i başka bir takıma transfer etmeyi düşünen ekip, bu transferle birlikte kasasına bir gelir elde etmeyi planlıyor.

Joshua “steel” Nissan’ın yaptığı açıklamaya göre, bu olay uzun süredir masada olan bir durumdu ve bundan sonra takım üyeleri gelecekte beraber hareket etmeyi düşünmüyor.

Yolların ayrıldığı kadro, 2018 Haziran’dan beri beraber mücadele ediyordu. ESL Pro League Sezon 8 Finalleri’nde ilk 8’e giren takım, cs_summit 4’te ise 5. sırada yer almıştı. Kadronun tamamı şu şekildeydi:

  • Joshua “steel” Nissan
  • Kenneth “koosta” Suen
  • Jason “neptune” Tran
  • Ryan “freakazoid” Abadir
  • Matthew “WARDELL” Yu (Kontrat altında)
  • James “JamezIRL” Macaulay (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir