Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Good Game League 2019’da yer alacak takımlar belli oldu

13-14 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan Good Game League 2019’a katılacak olan 8 takım, Tricked – NoChance arasında oynanan Kapalı Eleme Finali’nin ardından belli oldu. Finalin özetini yazının altında bulabilirsiniz.

€100,000 ödül havuzuna sahip Good Game League 2019, Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenecek. 8 takımdan 3’ü davet yoluyla turnuvada yer alacak iken, geri kalan 5 takım bölge elemelerinin galipleri olarak yer alacak. 4’er takımdan oluşan iki grup halinde oynanacak olan turnuva, gruplarında ilk 2’de bulunan 4 takımın playoff’a çıkmasıyla beraber devam edecek. Açılış karşılaşmaları BO1 formatında, eleme ve final maçları ise BO3 formatında oynanacak. Playofflar ise BO3 şeklinde devam edecek.

G2 Esports, HellRaisers ve x-kom turnuvaya davet edilen takımlar arasındaydı. Fakat x-kom Team’in, AGO Esports ile birleştiklerini açıklamasının ardından organizatör Good Game League, bir açıklama yaparak x-kom Team’in davetini Virtus.pro’ya devrettiğini duyurdu. Kapalı Eleme Finali’nin ardından da turnuvada yer alacak 8 takım belli oldu:

  • G2 Esports
  • GamerLegion
  • Tricked
  • HellRaisers
  • Aristocracy
  • pro
  • Epsilon
  • Winstrike

NoChance 1-2 Tricked

Karşılaşmanın ilk haritası Tricked tarafından Train olarak seçildi. Haritaya T tarafında başlayan NoChance ekibi, maça iyi bir başlangıç yaptı. İlk yarıda yaptığı galibiyet serileri ile ikinci yarıya 9-6 avantajla giden NoChance oldu. İkinci yarıya 5 round’lık bir galibiyet serisi ile başlayan Tricked, rakibine sadece 4 round vererek ilk haritanın 13-16 galibi oldu ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita ise NoChance’in seçimi ile Dust2 olarak seçildi. Dust2, serinin en çekişmeli haritası oldu. İlk yarıya T tarafında başlayan Tricked, 6-9’luk bir avantaj ile ikinci yarıya geçti. Fakat NoChance rakibine bir galibiyet şansı daha tanımadı. İkinci yarıdaki iyi koordine olan takım, T tarafında iyi bir performans göstererek seçtiği haritayı 16-14 kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin son haritası Nuke idi. Maça T tarafında başlayan Tricked takımı, rakibini adeta afallattı ve ikinci yarıya 4-11 önde olarak geçti. İkinci yarının ilk round’ını kaybetmesine rağmen, force buy yaptıkları round’ı kazanan Tricked, gerisini getirdi ve haritayı 7-16, seriyi ise 1-2 kazanarak turnuvaya katılmaya hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir