IEM Dallas 2023 Şampiyonu ENCE CS:GO Haberleri Counter-Strike: Global Offensive

IEM Dallas 2023 Şampiyonu ENCE!

Finlandiyalı espor organizasyonu ENCE, CS:GO’da bir kez daha şampiyon oldu! Bir süredir istenileni vermeyen ENCE, IEM Dallas 2023’de yani Intel Extreme Masters Dallas 2023’de şampiyon olmayı başardı. Bu sonuçla beraber ENCE, yüklü miktarda Blast etkinlikleri puanı ile beraber IEM Cologne 2023‘e direkt davet kazandı.

Turnuva finalinde MOUZ ile karşılaşan ENCE rakibini 2-0 yenerek LAN ortamda kupasını kaldırmayı başardı. ENCE ve LAN kupası cs:go topluluğunda dönen bir meme olduğu için bu sonuç toplulukta heyecan ve sevinçle karşılandı. IEM Dallas 2023 kupasını sahneye Complexity’nin sahibi ve CEO’su aynı zamanda uzun süredir espor sektöründe olan Jason Lake getirdi.

ENCE Kupayı Kaldırırken:

Turnuvanın MVP’si ise yine ENCE’den SUNPAYUS oldu.

IEM Dallas 2023’de Finallere Giden Bracket İse Şu Şekildeydi:

IEM Dallas 2023 Play-off Bracket
IEM Dallas 2023 Play-off Bracket

 

Final Karşılaşması: ENCE – MOUZ | BO 3

Seride favori gözüken ENCE’di. Bunu oyunlarına da yansıtmayı başaran ekip rakibini kolayca oyundan düşürdü. LAN olarak oynanan sahnede MOUZ oyuncularının yüzlerinin düştüğünü ilk haritanın sonlarında görmeye başlamıştık. Seride ilk harita olarak MOUZ’un tercihi olan Mirage oynanırken, seri; ENCE’nin tercihi olan Nuke ile devam etti. Üçüncü haritaya gidilseydi Ancient oynanacaktı.

1.Harita: Mirage | MOUZ Tercihi

ENCE, rakibinin tercihinde tabanca roundunu aldı ve üzerine 6 roundluk bir seri koayarak haritayı 0-7 skoru ile açtı. MOUZ AWP çözümü ile iki roundlık bir seriyle cevap vermeyi başararak skoru 2-7’ye getirdi. Ardından ENCE 4 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 2-11 yaptı. Son iki rounduda MOUZ’un kazanmasıyla ilk yarı 4-11 bitti. İkinci yarıda da MOUZ serisini devam ettirdi ve skoru 8-11’e kadar getirdi. ENCE 3 roundluk bir seriyle karşılık vererek skoru 8-14 yaptı. MOUZ bir round ile cevap versede ENCE haritayı 9-16 ile kapatmayı başararak rakibinin haritasını kazandı.

IEM Dallas 2023 | ENCE vs MOUZ
IEM Dallas 2023 | ENCE vs MOUZ | Mirage

 

2.Harita: NUKE | ENCE Tercihi

Seride kalmaya çalışan MOUZ tabanca roundunu almasıyla beraber üstüne eklediği seriyle haritayı 4-0 açmayı başardı. ENCE’den ise aynı sertlikte bir karşılık geldi. ENCE 5 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 4-5’e getirdi. MOUZ bir round kazanarak ENCE’yi durdurmaya çalışsada başaramadı. ENCE, MOUZ’un bir rounduna 3 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skor 5-8’e geldi. Kalan iki roundda da 1-1 takas olması sonucu ilk yarı 6-9 ENCE lehine sonuçlandı. İkinci yarıda MOUZ yine tabanca roundunu kazanmayı başardı ve üstüne 3 roundluk bir seri ekleyerek skoru 10-9’a getirdi. Böylece bir kez daha öne geçmiş oldu. Ama uzun sürmedi. ENCE bir round ile cevap vererek skoru 10-10 yaptı ve durumu eşitledi. Ardından sonraki roundu da alarak rakibinin ekonomisini bitiren ENCE 10-14’e kadar getirdi. Son iki roundda kaybetme bonusu ile tam satın alma oynayan MOUZ rakibini durduramadı ve bu haritada 10-16 ENCE lehine sonuçlandı. ENCE böylece IEM Dallas 2023 şampiyonu oldu. HL.TV’deki bazı kullanıcılara göre bu şampiyonluğun ana sebebi Team Vitality turnuvaya katılmayınca ENCE’nin şansım var diyerek daha da dikkatli ve try hard oynamasıydı. Eğer EF’nin sonucunu merak ediyorsanız, bu turnuvada temsilcimiz Eternal Fire yer almadı.

IEM Dallas 2023 | ENCE vs MOUZ
IEM Dallas 2023 | ENCE vs MOUZ | NUKE

 

Diğer CS:GO haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir