Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice A grubu 2. gün maçları tamamlandı

IEM Katowice 2020 A grubunda 2. gün maçları tamamlandı. İkinci günde zafere ulaşan takımlar FaZe, Astralis, NiP ve Fnatic oldu.

İkinci gün A grubundaki maçlarla başladı. Eşleşmeler, Vitality – Astralis, Renegades-FaZe, NiP – Cloud9 ve Navi – Fnatic şeklinde oldu. Karşılaşmalar Türkiye saatiyle 17:30’da başladı.

Vitality – Astralis

Vitality güçlü rakibi karşısında ilk harita için Overpass seçerken Astralis Vertigo’yu seçti.

Maça iyi başlayan taraf favori Astralis oldu. 3-0 öne geçen ekip etkili oyunu sürdüremedi ve rakibine arka arkaya 5 round verdi. Tekrardan toparlanan Astralis ilk yarıyı 9-6 kazandı. İkinci yarıda da dengeli oyununu sürdüren Danimarkalı ekip rakibinin seçtiği haritayı 16-9 kazandı.

Astralis kendi seçtiği haritaya 6-1 ile başladı. Fakat Vitality harika bir geri dönüşe imza atarak ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. Maçın ikinci yarısı büyük bir heyecan yarattı. 14-13 öne geçen Astralis 2 round kaybetti ve durum 15-14 Vitality lehine döndü. Son şansını iyi kullanana Astralis 15-15’i yakaldı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmaları iyi oynayan Astralis maçı 22-19 kazanarak IEM Katowice 2020’de yoluna emin adımlarla devam etti.

Renegades-FaZe

Renegades rakibi karşısında ilk harita için Inferno seçerken FaZe Mirage’yi seçti.

İlk haritaya 8-0 ile iyi başlayan taraf FaZe oldu. Renegades iyi toparlandı ve arka arkaya 7 round kazandı. Böylelikle ilk yarı 8-7 FaZe üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıya da iyi başlayan taraf FaZe oldu. 13-7 öne geçen ekip, rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve ilk harita 16-12 FaZe üstünlüğü ile tamamlandı.

FaZe kendi seçtiği haritaya da iyi başladı. İlk yarıda rakibine yalnızca 3 round veren ekip 12-3 ile 2. yarıya geçti. Renegades ikinci yarıda toparlanıp skoru 12-7’ye kadar getirsede FaZe ekibinden rain’in etkili oyununa engel olamadı. FaZe maçı 16-10 kazandı.

NiP – Cloud9

Cloud9 güçlü rakibi karşısında Overpass seçerken, Ninjas in Pyjamas Vertigo’yu seçti.

NiP ilk yarının tamamında çok üstün bir performans sergiledi. İlk yarıda rakibine yalnızca 1 round veren ekip. Maçın sonuna da erken ulaştı. NiP serinin ilk haritasını 16-2 kazandı.

Vertigo’ya Cloud9 3 round alarak başladı. NiP kendinden beklenen dönüşü gerçekleştirdi ve durum bir anda 12-3’e geldi. İkinci yarıda toparlanan Cloud9 skoru 13-9’a kadar getirdi. Fakat NiP rakibin geri dönüşüne izin vermeyerek maçı 16-9 kazandı.

Natus Vincere – Fnatic

İki favorinin karşılaşmasında Navi, Dust 2 seçerken, Fnatic Inferno’yu seçti. Serinin 3. maçı ise Mirage’da oynandı.

Fnatic, rakibinin seçtiği Dust 2’ye iyi başlayan taraf oldu. 6-2 öne geçen ekip güzel oyununu yarının sonuna kadar sürdürdü ve ilk yarı 10-5 Fnatic üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda üstünlüğünü iyice kabul ettiren ekip haritayı 16-7 kazandı.

İkinci haritaya da iyi başlayan taraf Fnatic oldu. Ekip 6-2 öne geçti. Kendi seçtiği haritayı kaybeden Navi toparlandı ve durumu 6-6’ya getirdi. İlk yarı 8-7 Fnatic üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarının başında Fnatic 12-8’i yakalasa da Navi pes etmedi ve durum 14-14’e geldi. Son 2 roundu kazanan Navi maçı 16-14 kazanarak seriyi 3. maça taşıdı.

Son haritaya Fnatic 3-0 başlasada Navi oyuna ağırlığını koydu ve ilk yarı 10-5 Navi üstünlüğü ile geçirdi. İkinci yarıda adete Fnatic fırtınası vardı. Takım oyunu konusunda adeta ders veren ekip maçı 16-12 kazanarak IEM Katowice 2020’de yoluna kayıpsız devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir