Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice A grubu 4. gün maçları tamamlandı

IEM Katowice 2020 A grubunda 4. gün maçları tamamlandı. A grubunda bugün Lower ve Upper finalleri oynandı. Astralis ve Natus Vincere isimlerini bir üst tura yazdırmayı başardılar.

IEM Katowice A grubu 4. gün maçları, İstanbul saati ile 16.00’da başladı. Upper finalinde Astralis ve Fnatic; Lower finalinde ise FaZe Clan ve Natus Vincere karşılaştı. A grubu turnuva özelinde ölüm grubu olarak adlandırılıyordu. Zaten finallerdeki isimlere baktığımızda kimin kazanacağını kestirmemiz gerçekten çok zordu.

Astralis- Fnatic

Bu güzel seri gerçekten herkesi ekran başına kilitledi. Bir yanda dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Astralis, diğer bir tarafta turnuvayı mükemmel geçiren Fnatic karşı karşıya geldi. Yarı finalde, diğer bir favori Na’vi’yi 2-1 ile geçmeyi başaran Fnatic rüzgarı arkasına almıştı. İlk maçta Overpass seçen Fnatic, resmen dumur oldu. İlk sekiz rauntta varlık gösteremeyen Fnatic, yarının sonlarına doğru biraz toparlasa da Astralis 10-5 önde kapamayı başardı. İkinci yarıda da skin ve doğru oynamayı başaran Astralis rakibine umut vermedi. Magisk’in parladığı maçta, Atralis 16-9 galip gelmeyi başardı.

İkinci haritada Vertigo seçen Astralis, ilk dört eli kazanarak hartiaya avantajlı girdi. Maçtan ara ara kopsa da konsantrasyonunu hiç kaybetmeyen takım ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. ‘CT’ tarafına geçtiğinde dişini tam gösteren Astralis, ikinci yarıda toplam 2 raunt vererek 16-8 gibi bir skor ile seriyi ve maçı noktaladı. Böylelikle Astralis A grubunu lider bitirmeyi başardı.

Natus Vincere – FaZe Clan

Diğer bir finalde ise iki dev karşı karşıya geldi. Bir tarafta S1mple’lı Natus Vincere; diğer bir tarafta NiKo’lu FaZe Clan seyircilere tam bir şölen izletti. İlk olarak Nuke haritasını seçen FaZe Clan, haritaya gerçekten iyi çalıştığını gösterdi. Karşılıklı rauntların kazanıldığı ilk yarıda FaZe 9-6 üstün gelmeyi başardı. İşler FaZe ‘CT’ tarafına geçtiğinde bambaşka bir boyut kazandı. Hemen hemen dengeli geçen maç bir anda noktalandı. Seri seri rauntları kazanan FaZe Clan rakibine neredeyse el vermedi. 16-8 Nuke haritasını kazanan FaZe, seride avantajı eline aldı.

İkinci maçta Dust 2 haritasını seçen Na’Vi, seyircilere finalin en tek taraflı maçını izletti. Birinci karşılaşmadan sonra seyircilerin aklında oluşan ön yargıları alt üst eden takım, maça ‘T’ tarafında başladı. İlk 7 eli 5-2 geride kapatan Natus Vincere avantajını kullanamadığı düşünülse de, 8. raunttan itibaren gaza bastı. Üst üste 12 el kazanan takım, toplamda sadece 1 el kaptırdı. Sonuç olarak Na’Vi maçı 16-6 noktaladı. Electronic maça damga vurdu.

Serinin son maçında takımlar birbirinin maçı koparmasını sık sık engelledi. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Inferno haritasında ‘CT’ başlayan Na’Vİ ilk üç rauntu verdikten sonra üst üste 9 eli almayı başardı. Maç tek taraflı geçecek denirken FaZe, art arda 3 raunt kazandı. Aynı cevap Na’Vi’den geldi. Karşılıklı gidip gelen mücadelenin heyecanı son raunta kadar sürdü. Maçı 16-14 kapatan Na’Vi, FaZe Clan’ı turnuvadan eledi ve bir üst tura yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir