Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice B grubu 3. gün maçları tamamlandı

IEM Katowice, bugün de kıran kırana geçti. B grubunda G2 ve Team Liquid Upper finaline ismini yazdırırken, TYLOO ve Virtus Pro turnuvaya veda etti.

G2, woxic’li mousesports’u 2-1 ile geçti ve finale adını yazdıran ilk isim oldu. Diğer bir finalist ise Liquid oldu. Evil Geniuses’ı 2-1 ile geçti. Alt tarafta ise TYLOO ve Virtus Pro turnuvadan elenerek 2500 dolar gibi bir teselli kazandılar. Onları yenmeyi başaran Mad Lions ve 100 Thieves, mousesports ve Evil Geniuses’ın rakibi oldu. Maçlar bu gün saat 16.00’da tüm hızıyla devam edecek.

G2- mousesports

Temsilcimiz bugün G2 karşısındaydı. İlk maç, Dust2 haritasında oynandı. Haritayı G2 oynamak istemesine rağmen, takım güvendiği haritada bozguna uğradı. İlk iki raunt mousesports kazansa da G2’dan güzel bir geri dönüş geldi. Geri kalan round sadece birini veren G2, araya 11-3 önde girdi. Haritayı kazanması beklenirken büyük bir bozguna uğrayan ekip ikinci yarıda sadece tek bir raunt alabildi. Böylelikle maçtan 16-13 mağlup ayrıldı.

Beklenmedik olaylar silsilesi ikinci haritada da devam etti. Inferno seçen mousesports, rakibi için hazırladığı haritada tam bir hüsrana uğradı. Maça iyi başlayan ekip, durumu 5-1’e getirdi. Ancak rüzgar bir anda ters taraftan esmeye başladı. Neredeyse raunt kazanamayan mousesports Inferno’dan 16-6 mağlup ayrıldı ve seri son maça kaldı.

Serinin son maçında takımlar Nuke haritasında karar kıldı. Maça terörist olarak başlayan G2 ilk 4 rount’u koparmayı başardı. Ancak woxic’li mousesports’dan cevap gecikmedi. Karşılıklı ellerin alındığı ilk yarıyı ufakta olsa G2 önde kapadı. ‘CT’ tarafında ise rakibine tek el veren G2, finale adını yazdıran takım oldu.

Team Liquid- Evil Geniuses

Günün ikinci maçı Evil Geniuses ve Team Liquid arasındaydı. İlk maçta TL, kendi seçtiği Overpass haritasında kısmen rahat kazandı. Terörist tarafında 9-6’lık bir üstünlük yakalayan ekip, ‘CT’ tarafında ise Evil Geniuses’a sadece tek raunt verdi. 16-7 biten ilk maça Twistzz damga vurdu.

İkinci maçta heyecanın dozu biraz daha arttı. Serinin son maçı gibi gözüken maç müthiş bir geri dönüşe sahne oldu. İlk yarıda tam bir bozguna uğrayan Evil Geniuses rakibinden kendi seçtiği Nuke haritasında sadece 4 el koparabildi. İlk yarıyı 11-4 geride kapadı. İkinci yarıya silkelenmiş bir şekilde çıkan EG, geriden gelerek 15-14 öne geçti. Son eli Team Liquid’e kaptıran ekip, geri düştüğü maçı en azından uzatmaya götürdü. Uzatmalarda tek bir raunt bile vermeyen EG, maçı 19-14 kapadı.

Serinin son maçı Inferno haritasında oynandı. Karşılıklı rauntların kazanıldığı maçta, terörist tarafında başlayan TL 9-6 önde kapadı. İkinci yarıda da oyun üstünlüğünü genellikle elinde bulunduran Team Liquid kazanmasını bildi. 16-10 biten maçta yine Twistzz maça damga vurdu. TL seriyi kazanarak G2 ile finalde eşleşti.

100 Theives – TYLOO

Başka bir bozguna uğrama ise bu maçta gerçekleşti. TYLOO’nun seçtiği Inferno haritasına, 100 Theives: ”O haritayı biz seçecektik.” dercesine bir oyun oynadı. Maça hızlı başlayan 100T, ilk 10 elin 3’ünü verse de ilk yarıda başka raunt alamadı ve 7-8 geride kapadı. Aynı durumun tam tersi, ‘CT’ tarafında TYLOO için gelişti. İlk raunt dışında başka el alamadı. Inferno’yu 16-9 kaybetti.

100T, serinin son maçında Vertigo haritasını seçti. Neden seçtiğini maçın özellikle ilk yarısında gösteren ekip, 10-5 gibi bir fark ile kapadı. İkinci yarının ortalarına kadar farkı daha da açsa da TYLOO üst üste rauntları almayı başararak farkı kapamaya çalıştı. Ancak 100T buna izin vermedi ve maçı 16-10, seriyi ise 2-0 kapadı. TYLOO ise IEM Katowice tunuvasına veda eden diğer bir isim oldu.

Virtus Pro – Mad Lions

Son senelerde etkinliğini iyice yitiren Virtus Pro, IEM Katowice turnuvasına da erken veda eden başka bir takım oldu. Mad Lions’ın seçtiği Overpass ile başlayan seri, ilk maç özelinde gerçekten heyecanlı geçti. İlk yarıda varlık gösteremeyen VP, 10-5 geride kapadı. İkinci yarıda ise Mad Lions’ta birtakım sıkıntılar baş göstermeye başladı. Rüzgarı arkasına alan takım maçı 14-14’e kadar getirmeyi başardı. Kazanacağını düşünen VP’ye tokat gibi bir cevap geldi ve son iki rauntu Mad Lions söktü aldı. Overpass’i 16-14 kazandı.

Serinin ikinci maçında Vertigo haritasını seçen Virtus Pro kolay bir galibiyet aldı. Sadece ilk yarının başlarında biraz sendeleyerek art arda elleri verse de kısa sürede toparlandı. 10. elden sonra rakibine hiçbir raunt vermeyen Virtus Pro ekibi, maçı 16-7 kapadı.

Günün ve serinin son maçında ise harita Dust 2 seçildi. Oyunda kim terörist tarafında kim daha çok el alırsa o üst tura çıktı. Bu takım ise Mad Lions oldu. İlk olarak ‘T’ tarafında VP ekibi başladı. Rakibine 5 raunt vererek yarıyı 10-5 kapadı. İkinci yarıda ise Mad Lions, teröristler nasıl oynanır dersini verdi. Sadece 3 el veren ekip, IEM Katowice 2020’de Virtus Pro’yu erkenden evine gönderdi. Üst turda mousesports’un rakibi oldu.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir