Counter-Strike: Global Offensive

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yaz Sezonu 2019 duyuruldu

Türkiye’deki CS:GO severlere, profesyonel kariyer düşünenlere müjde. ESL Türkiye, Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yaz Sezonu 2019 Elemeleri’ni duyurdu. 3 açık eleme, kapalı eleme ve lig sürecinin bulunacağı yaz sezonu, 16 Haziran tarihinde gerçekleşecek açık eleme ile başlayacak. Detaylar yazının devamında.

8 takımın bulunacağı ligde, 4 takım elemelerden gelecekken diğer 4 takım davet ile yer alacak. Geçtiğimiz sezon playoff oynayan COZA Esports, LOG Esports, Valstars Gaming ve Arena Bulls lige doğrudan katılan 4 ekip olacak. Ligde yer almak isteyen diğer takımlar elemelerde başarılı olmak zorunda.

Fotoğraf ESL Türkiye adresinden alınmıştır.

Elemeler 16, 23 ve 29 Haziran tarihlerinde yapılacak olan “açık elemeler” ile başlayacak. Her üç elemenin 6 finalisti kapalı elemelere katılmaya hak kazanacak. Türk takımlarının hepsinin katılabileceği açık elemelerde, 16 yaş sınırı bulunuyor. Takımların playofflara ve finallere kalması durumunda, Türkiye’de bulunmaları gerekiyor.

Kapalı elemeler 30 Haziran’da başlayacak. Açık elemelerden gelen 6 takımın yanında, geçen sezonu 5. ve 6. bitiren Team of Anatolia ile Sangal Esports’un bulunacağı kapalı elemelerde toplam 8 takım mücadele edecek. İki ayrı grubun oluşturulacağı elemelerde seri başı iki takım Sangal Esports ve Team of Anatolia olacak. Grupların kendi arasında oynayacakları BO3 formatındaki maçlar ardından her grubun en fazla puan toplayan ilk 2 takımı Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yaz Sezonu 2019’da yer almaya hak kazanacak.

Lig süreci 7 hafta sürecek. Lig boyunca birbirleriyle mücadele edecek olan takımlardan ilk 4’e girenler playofflara katılmaya hak kazanacak. Playofflar sonunda ligi şampiyon tamamlayan takım büyük ödülün sahibi olacak ve EPEC’e katılmaya hak kazanacak. İkinci olan takım ise önümüzdeki MDL sezonuna katılabilmek için Climber Cup oynayabilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.