Counter-Strike: Global Offensive

Intel Extreme Masters Rio Major 2022 Grup Aşaması Tamamlandı!

Counter Strike: Global Offensive’in rekabetçi arenasında periyodik olarak gerçekleşen major turnuvalar Intel Extreme Masters Rio Major 2022 ile devam ediyor.

8 Kasım’da Grup Aşaması Tamamlandı

Contender ve Challenger takımların mücadele ettiği Challenger Aşaması’nda geçen kıyasıya mücadeleden bir sonraki aşamaya yükselen takımlar Mouz, Bad News Eagles, Outsiders, BIG, Furia, Fnatic, Team Vitality ve Cloud 9 oldu. Son zamanlarda düşüşe geçen OG ise Legends Aşaması’na geçemeyerek espor takipçilerini şaşırtan takımlardan oldu.

Legends Aşaması, Challenger Aşaması’ndan yükselen takımların da katılmasıyla daha çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Bu aşamada Cloud 9 ve Furia namağlup Çeyrek Final’e ilerlerken; Heroic, Outsiders ve Fnatic birer mağlubiyetle; Team Spirit, NAVI ve Mouz 3-2’lik skorla rakiplerine karşı elde ettiği averaj üstünlüğü sayesinde bir üst tura yükseldi. BIG, Team Liquid, NIP gibi başarılı takımlar ise play-off aşamasını göremeden IEM Masters Rio Major 2022’ye veda eden takımlardan oldu.

Turnuva’nın en şaşırtıcı olaylarından biri ise Legends Aşaması’nda bir önceki major şampiyonu FaZe Clan’in Kosova takımı Bad News Eagles’a yenilmesiyle gerçekleşti. Bad News Eagles’ın 1-0 önde başladığı seride, FaZe Clan durumu 1-1’e getirdi. Serinin son maçı iki kez uzatmalara giderek kıyasıya bir mücadeleye sahne olurken, seriden galip gelen taraf Bad News Eagles oldu. Genç ve tecrübeli oyuncuların birleşiminden oluşan ve rüya takımı olarak değerlendirilen FaZe Clan’in turnuvaya erken veda etmesi tüm espor takipçilerini şaşırttı.

IEM Rio Major 2022 Brezilya’da düzenlenen ilk CS:GO Major Turnuvası.

Büyük Final 13 Kasım’da!

IEM Rio Major 2022 tüm hızıyla devam ediyor. An itibariyle Çeyrek Final aşamasında olan turnuva 13 Kasım’da gerçekleşecek büyük final ile son bulacak. Şampiyon olan takım hem 500.000 dolarlık ödülün sahibi olacak hem de IEM Katowice 2023’e Legend statüsünde katılma fırsatına sahip olacak ve BLAST Premiere Final 2022’ye davetli olacak.

Çeyrek Final’in ilk karşılaşması olan MOUZ Cloud9 serisinde galip gelen taraf MOUZ ekibi olurken, Outsiders ise favori takımlardan Fnatic’i elemeyi başardı. Böylecek ilk yarı final maçında karşılaşacak iki ekip belli oldu.

Diğer yarı finalde mücadele edecek takımlar ise bugün oynanacak Heroic – Team Spirit ve NAVI – Furia karşılaşmalarının sonucunda belli olacak. Hangi takımların şampiyonluk umutlarının devam edeceğini hep birlikte izleyerek göreceğiz.

 

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir