Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

mousesports, Blast Premier Spring’de çeyrek finale yükseldi

Temsilcimiz Özgür “Woxic” Eker’in forma giydiği mousesports Blast Premier Spring 2020’de güçlü rakibi Astralis’i 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

mousesports, Blast Premier Spring grup aşamasını 3. sırada bitirmişti. Diğer grubun 4. Astralis ile eşleşen ekip bugün Danimarkalı rakibini yenerek çeyrek finalde ENCE’in rakibi oldu.

Astralis yeni kadrosuyla ilk harita olarak Overpass seçerken, mousesports Train seçiminde bulundu. Son harita olarak Nuke belirlendi.

Mousesports, rakibinin seçtiği haritaya iyi başlayan taraf oldu. İlk yarının başında 5-1 öne geçen ekip baskın performansına ilk yarının tamamında devam etti. Rakibine yalnızca 4 round veren ekip yarıyı 11-4  önde kapattı. Kendi seçtiği Overpass haritasının ikinci yarısında toparlanan Astralis, arka arkaya aldığı roundlarla durumu 12-10’a kadar getirdi. Sonrasında 2 round daha alan mouse maç puanına çok yaklaştı. Buna izin vermeyen Astralis maçı uzatmalara taşımayı bildi. Uzatma devresinde Astralis’e round vermeyen mousesports karşılaşmanın ilk haritasını 19-16 kazandı.

Mousesports kendi seçtiği Train haritasına iyi başlayan taraf oldu. Yarının ortalarına doğru Astralis toparlanma sinyali verdi ve durum bir anda 5-4’e geldi. Bu süreden sonra mouse rakibi üzerinde büyük bir baskı kurdu. Dominant oyununu ilk yarının sonuna taşıyan ekip maçın ikinci yarına 10-5 önde girdi. İkinci yarıda da rakibine hiç şans vermeyen Woxic ve arkadaşları arka arkaya aldıkları 6 round ile haritayı 16-5 kazanarak seriyi bitirdi.

Astraslis’i 2-0’la geçen ekip böylece çeyrek finalde ENCE’in rakibi oldu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir