Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Mousesports, ESL Pro League Sezon 10 şampiyonluğuna ulaştı!

Ekim ayında başlayan ESL Pro League Sezon 10, 3-8 Aralık tarihlerinde Danimarka’nın Odense şehrinde yapılan Finaller ile sonlandı.  Temsilcimiz woxic’in de yer aldığı Avrupa temsilcisi mousesports, kupaya ulaşan takım oldu.

ESL Pro League Sezon, Asya, Okyanusya, Avrupa ve Amerika bölgelerinden toplam 48 takımın mücadelesiyle ekim ayında başladı. Her bölgenin en iyilerinin yer aldığı EPL Finalleri’nde ise toplamda 16 takım mücadele etti. Turnuvada Avrupa’dan 8 takım, Amerika’dan 6 takım, Okyanusya’dan 1 ve Asya’dan 1 takım yer aldı.

ESL Pro League Sezon 10 Finalleri, Kuzey Amerika takımları için bir hayal kırıklığı oldu desek doğru olur. Çünkü turnuva yarı finaline hiçbir NA takımı çıkmayı başaramadı. EPL Finalleri, 8’er takımdan oluşan 2 ayrı grup ile başladı. Çift eleme sistemi uygulanan grup maçlarında açılış maçları BO1 olurken diğer maçlar BO3 üzerinden oynandı.

A grubunun Upper Bracket’ından Natus Vincere ve Evil Geniuses, Lower Bracket’ından ise Fnatic playofflar’a çıkmayı başardı. Grubunu birinci sırada bitirmeyi başaran Na’Vi, playofflar’a yarı finalden başladı. B grubundan playofflar’da yer almaya hak kazanan takımlar ise Astralis, Team Liquid ve mousesports oldu. B grubunun lideri ise Astralis’di.

Bütün CS:GO severlerin gözlerini çevirdiği çeyrek finallerdeki eşleşmeler ise şöyleydi: Team Liquid – Fnatic ve Evil Geniuses – mousesports. Fnatic, güçlü rakibi karşısında çok zorlanmadı. Oynanan haritaların ikisini de kazanan İsveç ekibi, yarı finale çıkarak Na’Vi’nin rakibi oldu.

Mousesports, zorlu rakiplerini tek tek eledi

Mousesports ise Kuzey Amerikalı rakibine karşı bir harita kaybetti. Fakat oynanan diğer iki haritada rakibini adeta ezdi geçti. Train haritasını 16-6, Nuke haritasını 16-0 kazanan woxic ve arkadaşları, yarı finalde Astralis’in rakibi oldu. Yarı finaller müthiş mücadelelere tanık oldu. Aynı gün içinde oynanan iki yarı final mücadelesi de izleyicileri yüksek seviye CS:GO’ya doyurdu.

Fnatic, rakibi karşısında oynadığı ilk haritayı kaybetse de Nuke ve Overpass’teki iyi performansı sayesinde finale adını yazdıran ilk ekip oldu. Mousesports, turnuvanın favorisi olan rakibi karşısında ise müthiş bir geri dönüşe imza attı. İlk haritayı 22-19 kazanan şampiyon, ikinci haritayı 16-9 Astralis’e kaybetti. Son harita olan Dust2’de ise Astralis 14-8’lik bir avantaj sağlamıştı. Fakat ChrisJ’in gününde olması, woxic’in 4 kill alarak kurtardığı round ve karrigan’ın ekstra skor katkılarıyla mousesports, skoru çevirmeyi başardı ve güçlü rakibi karşısında haritayı 16-14 kazanıp adını finale yazdırdı.

Final serisi BO5 üzerinden oynandı. Fakat fazladan maç oynamaya gerek bile kalmadı. Inferno, Train ve Mirage haritasında oynanan Büyük Final, oldukça tek taraflı geçti. Mousesports, rakibine karşı oyun içindeki üstünlüğünü zaman zaman kaybetse de her zaman hakim olan taraf oldu ve seriyi 3-0 kazanarak ESL Pro League Sezon 10 Şampiyonu olmayı başardı.

Bu zaferle birlikte $250,000’ın sahibi olan Avrupa temsilcisi, daha da önemlisi IEM Katowice 2020’ye katılma hakkı kazandı. Yaklaşık 15 gün önce CS:GO Asya Şampiyonası 2019’da zafere ulaşan woxic, art arda iki önemli şampiyonluk kazanma becerisi gösterdi. Turnuva boyunca çok üst seviyede performans gösteren temsilcimiz, izleyen herkesin takdirini topladı. Ropz’un final serisindeki kusursuza yakın performansı olmasa, turnuvanın MVP’sinin woxic olacağı hiç şüphesizdi.

5Mid olarak, Özgür’ü tebrik ediyor ve başarılarıyla bizi gururlandırmaya devam etmesini temenni ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir