Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

PashaBiceps, x-kom AGO tarafından denemeye alındı

CS:GO takipçileri tarafından en çok sevilen sporcular arasında yer alan  Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, x-kom AGO tarafından denemeye alınacak.  Takımın resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile pasha ile birlikte 3 oyuncu bu hafta denenecek.

Polonya merkezli AGO ve x-kom takımlarının birleşmesinin ardından takım, x-kom AGO adını almış ve mevcut kadrosunu serbest bırakmıştı. Bu kararın ardından yeni kadro için birçok oyuncu deneyeceğini açıklayan Polonyalı ekip bu hafta, Patryk “Sidney” Korab, Patryk “Sidney” Korab ve Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski’yi gözlemleyecek.

AGO, eski oyuncuları Tomasz “phr” Wójcik, Grzegorz “SZPERO” Dziamałek ve Kacper “kaper” Słoma ile yollarını ayırmıştı. X-kom ile birleşmelerinin ardından ise ellerinde kalan kadroyu deneyecekleri oyuncular tarafından tamamlamayı planlayan takım, kalan kadronun Illuminar takımına katılmasının ardından sıfırdan kadroya kurmaya başladı.

Miłosz “mhL” Knasiak, Olek “hades” Miskiewicz ve Eryk “leman” Kocęba, takımın denemeye aldığı ilk 3 oyuncuydu ve bu kadroyla Polish Esport League Spring 2019’a katılan takım, Virtus.pro’ya yenilmesinin ardından turnuvayı 3. sırada tamamlamıştı.

Pasha, oynadığı 5 yılın ardından Virtus.pro’dan şubat ayında ayrılmıştı. Eski takımından ayrıldığından bugüne herhangi bir offline turnuvada yer almayan oyuncu, Youngsters takımı ile birlikte online turnuvalarda mücadele etti.

2004 yılında profesyonel Counter-Strike kariyerine başlayan 31 yaşındaki Pasha, kariyerinde birden çok başarıya imza attı. 2012 yılında CS:GO’ya geçiş yapan oyuncunun buradaki ilk takımı ise ESC Gaming oldu. 2014 yılında Virtus.pro’ya geçiş yapan Polonyalı oyuncu burada, Katowice 2014, ELEAGUE Sezon 1, DreamHack Open Bükreş gibi birçok S Tier turnuvada zafere ulaştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir