Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

s1mple yeniden Na’Vi takımının ana AWP oyuncusu oluyor

Na’Vi, GuardiaN’ın yerine Perfecto ile anlaşarak kadro değişikliğine gittiğini açıkladı. Bu durum, takımdaki rollerin de değişmesine neden olacak. s1mple, tıpkı 2018 ve 2019 yılında olduğu gibi takımın AWPeri olacak.

Değişiklik öncesinde GuardiaN’ın takımla çalışmalara katılmadığını ve yeni bir rifler arayışında olduğunu yazmıştık. Bu durumda s1mple yeniden AWPer rolüne geçecekti ve onun oynadığı rol için bir oyuncuya ihtiyaç vardı. Perfecto transferi ile bu ihtiyaç giderilmiş oldu. Değişiklik ile Na’Vi 2019 öncesi dizilişine geri dönecek. Bu süreçte bekleneni veremeyen GuardiaN, AWP’yi s1mple’ın ellerine bırakıyor.

GuardiaN’ın takıma katılması sonrasında ana AWP oyuncusu rolünü s1mple’dan almıştı. Bu değişiklik s1mple’ın isteği doğrultusunda olan bir değişiklikti. Ukraynalı yıldız daha serbest oynayarak takıma daha fazla katkı vermek istiyordu. Ancak GuardiaN’ın belki de kariyerinin en zayıf performanslarının birini göstermesi sonucu işler umulduğu gibi gitmedi.

GuardiaN takımdan ayrılırken, s1mple yeniden ana AWP pozisyonuna dönecek. Yeni transfer Perfecto ise s1mple’ın oynadığı rifler rolünde oynayacak. Takımın destekçileri de bu değişiklikten memnun görünüyor. Çünkü s1mple’ın en etkileyici performanslarını AWP ile sergilediğini hepimiz biliyoruz.

Perfecto son olarak Syman Gaming için mücadele etti. Starladder Berlin Major 2019’da Vitality ve North galibiyetleriyle dikkatleri üzerine çeken ekip, turnuvanın etkili takımlarından AVANGAR karşısında aldığı yenilgiyle turnuva dışında kalmıştı.

Değişiklik sonrası takım koçu B1ad3, bu değişikliğe yol açan en büyük nedenlerden birinin dil problemi olduğunu aktardı. Rus ve Ukraynalılardan oluşan ekipte ana dili Rusça olmayan tek kişi GuardiaN’dı.

Yeni kadrosuyla Na’Vi, 31 Ocak’tan 16 Şubat’a kadar sürecek BLAST Premier Spring turnuvasında grup aşamalarında mücadele edecek. Takımda hem kişilerin hem de rollerin değişmesi sonrasında oluşan yeni kadroyu izlemeyi tüm destekçiler dört gözle bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir