Counter-Strike: Global Offensive

SK Gaming ve Luminosity kadrosunu birleştirdi

CS:GO profesyonel takımlarından SK Gaming ve Luminosity kadrosunu birleştirdi.

Uzun bir süredir oyuncuların kontrat sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan Luminosity takımı SK Gaming ile kadrosunu birleştirdi. Takımın halihazırdaki kadrosu 1 Temmuz tarihinde SK Gaming’e geçiş yapacak. Takım şu an devam etmekte olan Esports Championship Series turnuvası bitene kadar Luminosity adı altında mücadele edece. Turnuvanın sona ermesiyle beraber yeni organizasyona geçiş yapılmış olacak.

SK Gaming adı altında yeniden birleşecek olan takımın boy göstereceği ilk büyük turnuva ise 1 milyon dolar ödüllü Valve Major ESL Cologne olacak. Konu ile ilgili detaylı açıklama iki organizasyonun internet sitesinden detaylı bir şekilde yapıldı.

Bununla beraber, SK organizasyonu ile Luminosity arasında karmaşık bir ilişkinin bulunduğunu da söyleyebiliriz. Luminosity oyuncuları geçtiğimiz aylarda MLG Major Championship: Colombus turnuvasından önce SK organizasyonu ile anlaşmış, fakat oyuncuların Luminosity ile olan anlaşmaları iki yıl daha takım ile kalmalarını zorunlu kıldığından bu anlaşma gerçekleşmemişti. LG’nin kaptanı FalleN’ın sözlerine göre SK’nin direktörü Alex Müller oyuncuya ulaştı ve Şubat ayının başında kendilerinin daha iyi seçenekleri olduğunu ve daha iyilerini hak ettiğini söyledi. İddialara göre ise SK oyunculara aylık 9000 dolar maaş ile beraber oyuncuların ailelerini görmesi amacıyla Brezilya’ya yaptıkları yolculukların da masrafını karşılayacak.

LG’nin kadrosu şu şekilde:

 

 

  • Gabriel “FalleN” Toledo
  • Fernando “fer” Alvarenga
  • Marcelo “coldzera” David
  • Lincoln “fnx” Lau
  • Epitácio “TACO” de Melo
  • Wilton “zews” Prado

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir