Son CS:GO güncellemesi Valorant'a karşı mı yapıldı Counter-Strike: Global Offensive VALORANT

Son CS:GO güncellemesi Valorant’a karşı mı yapıldı

CS:GO geçtiğimiz günlerde hepinizin hatırlayacağı gibi büyük bir güncelleme aldı. Peki bu güncelleme popüleriteyi Valorant’a kaptırmamak için mi yapıldı?

11 Nisan tarihinde CS:GO için önemli bir tarih oldu. Bu güncelleme oyundaki bir çok kısımda değişiklikler içeriyor. Ancak en göze çarpan değişiklik silahlarda oldu. Özellikle de son zamanlarda kötü şöhretiyle toplulukta suyu gittikçe ısınan SG 553’teki nerflenme dikkati çekti. Bu güncellemenin tarihi bir soruyu doğurdu. Riot Games’in üzerinde tüm gücüyle durduğu Valortant’a bir önlem olarak mı bu güncelleme yapıldı? Zamanlama oldukça ilginç görünüyor.

Güncelleme hakkında daha fazlası için: TIK

Güncelleme belirli silahların gücünün arttırırken, bazılarının da güçlerinde önemli düşüşler yaşandı. Bunlardan en dikkat çekeni hiç şüphesiz SG 553 nerflenmesi oldu. Bununla birlikte diğer kısımlarda da toplulukta oldukça büyük yankı bulan değişiklikler yapıldı. Örneğin oyunun en kilit silahlarından biri olan Desert Eagle yani Deagle değişikliği. Bu muhteşem güçteki silah, artık zıpladıktan sonra muhteşem bir isabet oranına sahip oldu. Bu değişikliğin oyundaki güç dengelerini bozduğuna dair bir çok video geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Dikkat çekici bir diğer güncelleme elbette Tec-9 güncellemesi oldu. Oyunda vazgeçilmez taktiklerden biri olan “ Cyka Blyat Rush B” Tec-9’ın güçsüzleşmesinden beri imkansızlaşmıştı ancak bu şans yeniden doğdu. Güncellemeyle birlikte Tec-9’ın isabet gücü arttı. Artık sadece Kevlar ve Tec-9 ile B kapıları size açılacak!

Üzerinde yoğun tartışmaların döndüğü bir diğer yenilik ise “bingelibangable” kelimesi oldu. Çoğu insan sözlüklerde bu kelimenin anlamını bulmaya çalıştı. Üzerinde varılan sonuç ise “wallbangable” yazılmak isterken yapılan bir typo hatası veya Valve içi bir şakalaşma olduğu fikri oldu.

Peki bu büyük güncellemenin Valorant’ın popülerleştiği bu günlerde yapılması tesadüf mü? Riot’un FPS oyunu Valorant’ın diğer FPS oyunlarının kitlesine göz diktiği bir sır değil. CS:GO ile benzer mekaniklere sahip olduğu için çoğu oyuncu Valorant’a da bir şans vermek istiyor. Karakterlerin yeteneklerinin silahların güçleriyle harmanlanması herkes için ilgi çekici görünüyor. Valve, üzerlerindeki artan baskıyı kırmak için böyle bir yolu seçmiş olabilir. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir