Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Valve turnuva katılım şeklini değiştiriyor

Yayımlanan bir rapora göre, Valve takımların Major turnuvalara katılma sistemini değiştiriyor. Takımlar artık turnuvalar için özel olarak davet edilmeyecek. Bunun yerine, takımların dünya sıralamasındaki yerine göre turnuvalarda yer alacağı yeni bir sistem planlanıyor. Mevcut sistem, güz dönemindeki turnuvalara kadar uygulanmaya devam edecek.

Bu yeni sistem hakkındaki bilgilendirme metni, Valve tarafından büyük turnuvaları düzenleyen tüm organizasyon firmalarına gönderildi. Yeni sisteme göre ekipler, güz dönemindeki Major’da yer alabilmek için mayıs ayında düzenlenecek ESL One Rio ve düzenlenecek iki turnuvada en yüksek puanları toplamaya çalışacak.

Bu üç turnuvada en yüksek puanı toplayan sekiz takım, Major’da “Legend” olarak yer alacak. Turnuvada “Challenger” olarak yarışacak diğer sekiz takım ise mevcut sistemde olduğu gibi Minor turnuvalardan elde ettikleri puanlarla seçilecek.

Valve ayrıca, turnuva düzenleyen organizatörlerden yukarıda bahsettiğimiz diğer iki turnuva için önerilerini göndermelerini istedi. Ancak bu önerilerin Valve tarafından belirlenen bazı şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlara göre;

  • Etkinlik, temmuz ve eylül ayları arasında gerçekleşmelidir.
  • Etkinlik, en az sekiz takımın yarıştığı bir LAN aşamasına sahip olmalıdır. LAN aşamasında yarışacak takımların belirlenmesi için LAN veya online maçlar düzenlenebilir.
  • Minimum 24 takımın yarışması gerekiyor. Bu takımların 16’sı Major için yarışan takımların sıralamasına göre seçilmelidir.
  • Etkinliklerin sonucunda en iyi performans gösteren 16 takım ve diğer takımlar olarak bir ayrıma gidilecektir.

Son olarak Valve, bu turnuvaların amacının Major’da yarışacak takımları belirlemek olduğunu belirtti. Bu nedenle düzenlenecek etkinliklere herhangi bir yer, boyut, format sınırlaması getirilmeyecek. Kesin bir durum olmasa da Valve tarafından yapılacak 2 turnuva yerine, temmuz – eylül ayları arasında yapılacak ve yapılması muhtemel turnuvalar seçilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir