Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Windigo Gaming, Moche XL Esports şampiyonu oldu

15-16 Haziran tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen Moche XL Esports turnuvasının galibi, Bulgar ekip Windigo Gaming oldu.

Toplamda 6 takımın katıldığı turnuvada BIG, Virtus.pro, GamerLegion, OFFSET, FURIA Esports ve Windigo bulunuyordu. Toplamda $75,000 ödül havuzunun bulunduğu turnuvada Windigo Gaming, $40,000 sahibi oldu. Turnuva eleme usulü oynandı. Oynanan bütün maçların sonuçları şu şekilde:

Çeyrek Final

  • BIG 0-2 Virtus.pro
  • GamerLegion 2-1 OFFSET Esports

Yarı Final

  • Windigo Gaming 2-1 Virtus.pro
  • FURIA Esports 0-2 GamerLegion

Final

  • Windigo Gaming 2-0 GamerLegion

Final karşılaşması özeti

BO3 formatında oynanan karşılaşmanın ilk haritası Windigo tarafından Train olarak seçildi. Haritaya T tarafında başlayan Windigo, üst üste galibiyet serisi yakalayarak ilk yarıyı 12-3 önde kapadı. İkinci yarının pistol round’ını kazanan takım, rakibine şans tanımadı ve haritayı 16-3 kazanarak seriyi 1-0’a getirdi

İkinci harita GamerLegion tarafından Dust 2 olarak belirlendi.  T tarafında başlayan GamerLegion, ilk haritaya nazaran daha iyi bir oyun sergilese de ikinci yarıya 9-6 geri başladı. İkinci yarının ilk round’ını kazanmasına rağmen elindeki avantajı koruyamayan takım, haritayı 16-8, finali ise 2-0 kaybetti.

Final karşılaşmasına Bulgar oyuncu Valentin “poizon” Vasilev damga vurdu. Windigo ekibi takım olarak iyi performans gösterse de poizon iki haritada toplam 49-18 skoruyla oynayarak galibiyette büyük pay aldı. Maçın en iyi oyuncusu da oyların %91,5’ini alarak Valentin ‘poizon’ Vasilev oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir