Dota 2

Complexity ve Vici Gaming, Dota 2 Major için kadrolarını duyurdu

Dota 2 profesyonel dünyasında önemli yere sahip iki takım, Valve’in merakla beklenen Dota 2 Major Turnuvası için son kadrolarını açıkladı. Valve’in turnuva için belirli bir süre kadro değişimine izin vermemesi sebebiyle yeni değişiklikleri duyuran takımlardan Vici Gaming, kadrosuna Xu “Burning” Xhilei’yi eklerken, Complexity ekibi Michael “MJW” Nguyen ve Peter “Wayto” Nguyen isimlerini kadrosuna kattı.

Vici Gaming’de yeni transfer Burning, Newbee ile anlaşıp takımdan ayrılan ünlü oyuncu Hao’nun boşalttığı taşıyıcı koltuğuna oturacak. Geçtiğimiz seneki International’da üçüncü olmayı başaran takım, TI5’i de dördüncü sırada kapatarak dünyanın en büyük takımları arasında olduğunu tekrar kanıtlamıştı. Grup aşamasında çok da beklediği sonuçları alamayan Vici, alt eleme grubundan ana etkinliğe devam etmiş, ancak burada Na’Vi, Cloud9, MVP.Phoenix ve EHOME gibi güçlü rakipleri geçmeyi başararak dördüncü sıraya adını yazdırmıştı. Takım, yakın gelecekte kadrosunda başka değişiklik düşünülmediğini vurguladı.

Complexity ise International 2015’in grup aşamasında çok daha başarılı bir sonuç elde etmesine rağmen ana etkinlikte istediği sonuçları alamadı. Üst eleme grubundan devam ettiği etkinlikte ilk seri sonunda alt elemeye düşen coL, burada da Virtus Pro’ya mağlup olarak turnuvaya 9-12. sıradan veda etti. Geçtiğimiz hafta takımdan ayrılan Moonmeander ile Fly’ın boşluğunu doldurmak isteyen ekip, eski Team Liquid oyuncusu Wayto ve eski Ehug oyuncusu MJW ile anlaşma yoluna gitti.

Takımın kaptanı Kyle “Swindlemelonzz” Freedman, mevcut takım kimyası ve birlikte oyunun bozulacağı sebebiyle değişikliğin oldukça zor olduğunu belirtirken, yeni kadrodan umutlu olduğunu da vurguladı: “Geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir takım olacağız. Complexity’e katıldığımız zaman çizdiğim hedefler hiçbir zaman değişmedi. Zamanla büyük başarılar yakalayacağımızdan eminim.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir