Dota 2

Dota 2 6.85 güncellemesi yakında geliyor

Büyük işlere kalkışan Valve ekibi Dota 2 ile ilgili bir sürü yeni adım attı. Bunlardan en önemlisi Source 1 motorunun devre dışı bırakılarak Dota 2 Reborn’a kalıcı bir geçişin yapılmasıydı. Oyun motorunda yapılan değişikliğin yanında Valve’ın düzenlediği The International serilerine ek olarak düzenlenecek Dota 2 Major turnuvalarının topluluğa duyurulması da Dota 2 camiasında büyük ilgi uyandırdı.

Dota 2’de hareketli dönemlerin yaşandığı bu zaman diliminde bir de Icefrog’dan güncelleme haberi geldi. Dota 2 Dev forumlarında Icefrog, yazdığı gönderide 6.85 güncellemesinin önümüzdeki haftalarda geleceğini duyurdu. Bu duyuruda güncellemeye dair ayrıntılı bilgi verilmezken 6.85’in kahraman dengelerinde bir değişiklik yaratacağı ve oyunun metasında değişikliklere yol açacağı bildirildi. Herhangi yeni bir eşyanın ve kahramanın gelmeyeceği düşünülen bu güncellemede sadece kahramanlarda yapılan değişiklikler yer alacak. 6.85’den sonra 6.86 ile ilgili ipuçları veren Icefrog, 6.86’nın daha büyük ve daha kapsamlı bir güncelleme olacağından bahsetti ve ilk Major turnuvasından belli bir süre sonra piyasaya çıkacağını açıkladı.

İlk defa ESL One New York’da resmi bir şekilde test edilecek olan 6.85’de Leshrac, Lina, Gyrocopter ve Undying gibi sıkça gördüğümüz ve görmekten sıkıldığımız kahramanların metanın gözde kahramanları olmaktan çıkma ve uzun zamandır tercih edilmeyen kahramanların ise popüler olma ihtimali bulunuyor. Henüz oyunun kendisinde yaşanan sıkıntıları çözmeye çalışan Valve, yeni bir güncellemeyle oyuncuların ilgisini başka yöne çekmeye çalışarak topluluğun Dota 2 Reborn’a olan tepkisini azaltmayı hedefliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.