Dota 2

Dota 2 6.86b Yaması Çıktı

Dota 2’nin gelmiş geçmiş en büyük yamalarından biri olan 6.86’dan hemen sonra 6.86b güncellemesi de gecikmeden çıktı.

6.86b’nin en önemli özelliği, bazı büyüleri tekrar sil baştan yapılan kahramanların yeniden Captains Mode’a dahil edilmesi, bir diğer değişle Profesyonel Arena’ya yeni halleriyle merhaba demeleri. Şu an için değişiklik yapılan kahramanlardan sadece Riki, Captains Mode’a dahil edilmedi.

Yeni yüzleriyle CM’ye merhaba diyen kahramanları hatırlamak gerekirse;

Death Prophet, “Witchcraft” pasif yeteneği ile vedalaşarak; yerine gelen “Spirit Siphon” büyüsü ile rakibe maksimum canı üzerinden hasar veren ve rakibi yavaşlatan bir büyüye kavuşu.

Dota’nın en tuhaf büyülerinden olan Doom’un LvL Death büyüsü de tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Yeni “Infernal Blade” büyüsü, auto-cast yapılabilen bir saldırı. Death Prophet’in yeni büyüsü benzeri bir yüzde ile rakibin canının yüzdesine göre büyüsel hasar veriyor ve 0.3 saniyelik mini-stun’a sahip.

Faceless Void, eşsiz Backtrack pasifini (bana göre maalesef) kaybederken; “Time Dilation” isimli alana atılan bir büyüye kavuştu. Bu büyü etkisindeki rakiplerin cooldown süreleri işlemiyor, kilitli kalan tüm büyülerin başına saldırı ve hareket hızı kaybediyorlar.

Lone Druid ve Ayısı, “Synergy” yerine “Savage Roar” isimli büyüye sahip. Kullanıldığında son seviyede 2,4 saniye boyunca rakipler kendi üslerine doğru istemsizce koşuyor.

Winter Wyvern’ın ultisi ise tekrar gözden geçirilmişti. Ulti atılan hedef artık rakiplerinin hasarına karşı “immun” hale geliyor, ancak takım arkadaşları saldırı hızı bonusu alarak hedefe daha uzun süre saldırıyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir