Dota 2

Dota 2 Asya Şampiyonası 2.gün karşılaşmaları

Kaldığı yerden son sürat devam eden Asya Şampiyonası’nda 2. gün başladı. Üst grupta olan takımların bir sonraki tura geçebilmek, alt gruptaki takımların ise turnuvada tutunmak için kıyasıya mücadele edecek.
Üst grup yarı finalleri için mücadele takımların yer aldığı ikinci turda beklenmedik gelişmeler oldu. Grup aşamasını 15-0, yenilgisiz tamamlayan Secret, VG karşısında turnuva içerisindeki ilk yenilgisini aldı. Ardından EG ile karşılaşan BG beklenmedik bir şekilde EG’ye yenilerek alt gruba düştü.

Bugün yer alacak maçların listesi ise şöyle:

Secret vs Vici Gaming
EG vs. Big God
iG vs. LGD
Cloud9 vs. EHOME
Na’Vi vs. HGT
HR vs. Rave

Not: Haberimizdeki takım tabloları, Web görünümü için optimize edilmiştir. Mobil platformlarda karşılaşılabilecek rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz.

Üst grup 2. tur maçları

Secret vs Vici Gaming: 1-2

1.Oyun

Secret

vs.

VG
80px-ChenChen (Puppey) 80px-Shadow_FiendShadow Fiend (Black^)
80px-AxeAxe (Zai) 80px-Witch_DoctorWitch Doctor (Fenrir)
80px-IoIo (KuroKy-) 80px-TidehunterTidehunter (iceiceice)
80px-TinyTiny (Arteezy) 80px-BristlebackBristleback (Super!)
80px-WindrangerWindranger (s4) 80px-Sand_KingSand King (fy)

Klasik Wisp+Tiny ikilisini kullanan Secret takımına karşı Vici Gaming, kulvarlarında değişikliğe giderek iceiceice’ın oynadığı Tidehunter’ı orta kulvara gönderdi. Her iki takımda bir an önce altın avantajını ele geçirme yolunda çalışmalara başladı. Vici’den fy ve Secret’dan Puppey takımlarına ait ormanı ele geçirdiler. fy, Blink Dagger eşyasını almış olmasına rağmen oyunun orta safhalarında doğru oyunda maalesef pek bir hareketlilik yaşanmadı. Fakat beklenmedik bir anda Vici’yi yakalayan Secret, üç kahramanın ölümüne yol açarak Vici üssünü savunmasız bıraktı ve orta kulvar barakalarını yıktı. 40.dakikaya girerken Secret bir başka kulvarın barakalarını da yıkmayı başardı ve iyice baskın hale geldi. Buna rağmen yeterli altın kazanımı bulan Vici, Secret’a takım mücadelelerinde karşı koyabildi. Rat-Dota yöntemini kullanarak kulvarları ayrı ayrı ittirmeye çalışan Secret, mega dövüş yaratıklarını elde etmeyi planladı. Secret’ın bu stratejisine, Secret kahramanlarını hazırlıksız yakalayarak cevap veren Vici ayrıca birkaç Secret kahramanın anında canlanmasına zorunlu kıldı. Bir anda tekrar basın taraf olan Vici sorunsuz bir şekilde kulvarları ittirmeye başladı. Bu noktadan sonra Vici’nin takım mücadelelerinde sahip olduğu potansiyele karşı koyamayan Secret, turnuva genelindeki ilk yenilgisini almış oldu.

2.Oyun

Secret

vs.

VG
80px-AxeAxe (Zai) 80px-LionLion (Fenrir)
80px-ChenChen (Puppey) 80px-LycanLycanthrope (Super!)
80px-RubickRubick (KuroKy-) 80px-Queen_of_PainQueen of Pain ( Black^)
80px-PuckPuck (s4) 80px-Dark_SeerDark Seer (iceiceice)
80px-BristlebackBristleback (Arteezy) 80px-Bounty_HunterBounty Hunter (fy)

Alışılmadık bir kahraman seçimi aşamasından geçen Vici, fy sayesinde Puppey’in oynadığı Chen’i zorladı ve iceiceice da bu sırada Secret kolay kulvarını kontrol altında tuttu. Fakat Vici tarafından yapılan birkaç dikkatsiz hamle sayesinde Secret oyuna geri döndü ve hem zai hem de s4, Blink Dagger eşyalarını almaya başardılar. Kulvarında Super’a kolayca karşı koyan Arteezy, Vanguard eşyasını satın aldıktan sonra öldürülmesi oldukça zor oldu. Takımca kulvarları ittiren Secret karşısında Vici bir cevap veremedi. Secret kolay bir şekilde Vici barakalarını alarak ilk oyunun intikamını almış oldular.

3.Oyun

Secret

vs.

VG
80px-Shadow_FiendShadow Fiend (Arteezy) 80px-BatriderBatrider (iceiceice)
80px-LionLion (KuroKy-) 80px-SniperSniper (Super!)
80px-BristlebackBristleback (s4) 80px-Shadow_DemonShadow Demon (Fenrir)
80px-EnchantressEnchantress (Puppey) 80px-MiranaMirana (fy)
80px-JuggernautJuggernaut (Zai) 80px-MedusaMedusa (Black^)

Vici son zamanlarda pek de görülmeyen fakat hala oldukça etkili bir ikili olan Shadow Demon ve Mirana kahramanlarını seçti. Secret açısında kulvar aşaması daha iyi gidemezdi. Enchantress yaratıkları sayesinde Super’ı orta kulvarda zorladı. Arteezy’yi tek başına bulan ve icabına bakan Çinli takım oldukça güçlü bir şekild eoyuna geri döndü. VG’de oynayan destek kahramanlarının harita üzerinde rotasyonları, Black^’in rahatça altın kazanmasına olanak sağlarken Super’in rahat bir nefes almasını sağladı. Shadow Demon’ın verilen hasarı artıran yeteneği sayesinde oldukça yüksek hasar verebilen Vici Gaming, s4’ün oynadığı Bristleback’i 15 dakika içerisinde tam 5 defa öldürdü. Oyunun kontrolünü eline geçiren Çinli takım, Secret’ı üst üste hazırlıksız yakalayarak turnuvanın favori takımını alt gruba gönderdi.

Evil Geniuses vs Big God: 2-1

1. Oyun

EG

vs.

Big God
80px-BeastmasterBeastmaster (Universe) 80px-Vengeful_SpiritVengeful Spirit (iceice)
80px-Storm_SpiritStorm Spirit (SumaiL) 80px-MedusaMedusa (BurNIng)
80px-EarthshakerEarthshaker (Peterpandam) 80px-VisageVisage (Lanm)
80px-LycanLycanthrope (Fear) 80px-TidehunterTidehunter (rOtk)
80px-Skywrath_MageSkywrath Mage (Aui_2000) 80px-Doom_BringerDoom Bringer (xiao8)

Oyunun başları oldukça pasif geçerken iki takımdan da herhangi bir agresif hamle göremedik. Her iki takımda altın kazanımlarında iyi olduklarını düşünürken sonucunda EG bu alanda daha etkili olduğunu gösterdi. SumaiL’in oynadığı Storm Spirit sayesinde BG kahramanlarını avlayan EG, BG’nin altın kazanımını kontrol altında tutmayı başardı. Buna karşılık olarak EG oyuncularını hazırlıksız yakalamayı deneyen BG, bu denemelerinde başarısız oldular ve sonucunda bir şey elde edemediler. EG kulvarları ittirmeye devam ederken PPD, Fissure yeteneğini kullanarak birkaç BG kahramanının üsse dönmesini engelledi ve bu sayede EG alt kulvar barakalarını yıktı. Oldukça kötü geçen bir takım mücadelesinden sonra artık daha fazla direnemeyeceklerini anlayan Big God oyundan çekildi.

2. Oyun

EG

vs.

Big God
80px-BeastmasterBeastmaster (Universe) 80px-AxeAxe (FATA- )
80px-Ogre_MagiOgre (Aui_2000) 80px-Shadow_ShamanShadow Shaman (MiSeRy-)
80px-Shadow_DemonShadow Demon (Fenrir) 80px-JuggernautJuggernaut (Zai)
80px-Storm_SpiritStorm Spirit (SumaiL) 80px-RazorRazor (xiao8)
80px-LunaLuna (Fear) 80px-AbaddonAbaddon (Lanm)

Bu sefer ittirmeye odaklı bir kahraman seçini yapan Big God, SumaiL’in oynadığı Storm Spirit’in rünlerini almasını engelledi ve gelişimini yavaşlattı. xiao8 ise oynadığı Razor ile oldukça iyi bir performans gösterdi. EG’de Fear bir süreliğine de olsa serbest bir şekilde altın kazanımı sağlamış olsa da BG erkenden kulvarları ittirdi ve EG’nin sahip olduğu alanı daralttı. Oyunun başlarında takım mücadelelerine katılamayan EG, katıldıklarında da Çinli takımın direnişi ile karşılaştı ve etkili bir şekilde karşılık verdi. Big God orta kulvara saldırdı ve bu kulvardaki barakaları yok etti. EG’nin karşılık vermede yetersiz kalması sonucunda Big God bir başka kulvarın barakalarını daha aldı ve oyunu sonlandırdı.

3. Oyun

EG

vs.

Big God
80px-LionLion (Aui_2000) 80px-AxeAxe (rOtk)
80px-ClockwerkClockwerk (Universe) 80px-Shadow_ShamanShadow Shaman (iceice)
80px-Vengeful_SpiritVengeful Spirit(Peterpandam) 80px-Witch_DoctorWitch Doctor (Lanm)
80px-NecrophosNecrophos (Fear) 80px-Anti-MageAnti-Mage (BurNIng)
80px-Templar_AssassinTemplar Assassin (SumaiL) 80px-BatriderBatrider (xiao8)

EG’nin Medusa’yı banlamasına BG, Juggernaut’ı banlayarak cevap verdi. Değişik bir kulvar dizilimi izleyen BG, orta kulvarda SumaiL’in oynadığı TA’ya karşı rOTK’in oynadığı Axe’ı gönderdi. Oyunun başlarında rahat her iki takım da rahat bir kulvar aşaması geçirdi ve sırtlayıcı kahramanlar rahat bir şekilde altın kazandı. 9.dakikanın içinde orta kulvarda gerçekleşen bir karşılaşmada BG iki kahramanını kaybetti ve sonucunda bir şey elde edemedi. İzleyici gözler sayesinde kolay Amerikalı takım kolay bir şekilde istediği ölümleri buldu. Oyuna tutunmaya çalışan Big God, iki destek kahramanlarına karşılık EG’nin iki sırtlayıcısını öldürerek oyuna geri dönmeye çalıştı. BG için kötü giden bir takım savaşında Fear oynadığı Necrophos ile Anti-Mage’i öldürdü ve ardından BG üssüne girerek orta ve üst kulvarda bulunan barakaları ortadan kaldırdı. Roshan’ı tekrar öldüren EG, alt kulvardan BG üssüne girmeyi denedi fakat bu denemesinde başarısız oldu. 40. dakikada tekrar şansını deneyerek BG üssüne girdi ve oyunu bitirdi.

Alt grup 2. tur maçları

HellRaisers vs Rave: 0-1

Hellraisers

vs.

Rave
80px-JuggernautJuggernaut (ARTES) 80px-LionLion (ninjaboogie)
80px-RubickRubick (Dread) 80px-Troll_WarlordTroll Warlord (jeyo)
80px-TidehunterTidehunter (gorec) 80px-ChenChen (Cast)
80px-Sand_KingSand King (goddam) 80px-Storm_SpiritStorm Spirit (chrissy)
80px-ZeusZeus (Afoninje) 80px-BeastmasterBeastmaster (ryOyr)

Günün alt grupta olan ilk eleme maçı HellRaisers ve Rave arasında oldu. Kulvar aşamasında Lion ve Chen kahramanları sayesinde oldukça iyi bir kulvar aşaması geçiren Rave, Storm Spirit’in ve Troll Warlord’un yeterli altın avantajını oluşturması için gerekli olan alanı kolayca oluşturdu. Rave’in agresif oyun tarzına Teleport Scroll’ları ile karşı koymaya çalışan HR başarılı olamadı ve oyun üzerinde kontrolünü iyice kaybetti. Beastmaster sayesinde HR’ın yerini her zaman bilen Rave, Storm Spirit ile oyunun temposunu belirledi. Yanlış bir pozisyonlanma sonucu oldukça kötü bir takım savaşı geçiren HR sonucunda iki kulvarında bulunan barakaları kaybetti ve sonrasında oyuna tutunamayarak play-offlarda elenen ilk takım oldu.

iG vs LGD: 1-0

iG

vs.

LGD
80px-Vengeful_SpiritVengeful Spirit (ChuaN) 80px-MedusaMedusa (Sylar)
80px-Faceless_VoidFaceless Void (June) 80px-Ember_SpiritEmber Spirit (Yao)
80px-Skywrath_MageSkywrath Mage (CHisbug) 80px-Witch_DoctorWitch Doctor (Faith)
80px-Shadow_FiendShadow Fiend (Ferrari 430) 80px-IoIo (Dai-MMY)
80px-Drow_RangerDrow Ranger (Luo-Xi) 80px-Dark_SeerDark Seer (InJuly)

Genel olarak daha iyi bir kahraman seçimi yapan iG kolay bir şekilde LGD’nin kahraman seçimlerine karşı koydu. Oyunun ilk 10 dakikası nispeten durgun geçerken Shadow Fiend ve Drow Ranger’ın oldukça iyi bir altın kazanımına sahip olması, iG’de Vengeful Spirit ve Skywrath Mage’in etkili rotasyonu sayesinde iG erken ölümler elde etmeyi başardı. 16. dakikada Roshan’ı öldürmeyi başaran iG, Shadow Fiend’in sahip olduğu Aegis’i kaybetmesine rağmen oldukça iyi bir mücadele geçirdi. Bu takım savaşında Chuan’ın yaptığı yanlış bir hamle LGD’yi kurtaran faktör oldu. Altın ve tecrübe üstünlüğünü elinde bulunduran iG, Roshan’ı tekrar öldürerek LGD üssüne girdi. Üst kulvardaki barakaları almayı başaran iG buna karşılık olarak Shadow Fiend’i feda etti. Bir kez daha Roshan’ı öldüren iG 38.dakikada üst kulvardan LGD üssüne girmeyi denedi ve sadece menzilli barakaları alırken birçok kahramanını kaybetti. Sabırlı bir şekilde kulvarları ittiren iG, Vengeful Spirit’in yaptığı bir kahraman değişimi ile Medusa’yı hazırlıksız yakaladı ve LGD’yi turnuvadan eledi.

Cloud 9 vs EHOME: 1-0

Cloud9

vs.

EHOME
80px-JuggernautJuggernaut (EternalEnvy) 80px-AxeAxe (Ohaiyo)
80px-LionLion (MiSeRy-) 80px-Vengeful_SpiritVengeful Spirit ( Inflame.cn)
80px-ZeusZeus (N0tail-BigDaddy) 80px-Ancient_ApparitionAncient Apparition (ddc)
80px-ClockwerkClockwerk (bOne7) 80px-Templar_AssassinTemplar Assassin (air)
80px-VenomancerVenomancer (FATA-) 80px-SlarkSlark (Zyf妖精)

Zeus’u destekleyici rolünde kullanarak izleyenleri şaşırtan Cloud 9 son kahraman seçimi olarak Venomancer’ı orta kulvarda Mushi tarafından oynanan Templar Assassin’e karşı gönderdi. Eşit bir şekilde başlayan oyunda her iki takımında sırtlayıcı kahramanları kolay bir şekilde altın kazanımı sağladı. Venomancer orta kulvarda Mushi’ye karşı etkili bir oyun ortaya koyarak orta kulvarda bulunan ilk kuleyi almayı başardı. Oyunun orta safhalarına doğru gelirken ölümler her iki takım için de artmaya başladı fakat bu ölümlerden avantajlı çıkan Cloud 9, EHOME’un bütün direnişine rağmen 34. dakikada rakip takımın üssüne girdi. EternalEnvy’nin oynadığı Juggernaut karşısında daha fazla dayanamayan EHOME 38. dakikada oyundan çekildi.

Natus Vincere vs HyperGloryTeam: 0-1

Na’Vi

vs.

HGT
80px-JuggernautJuggernaut (XBOCT) 80px-AxeAxe (Icy)
80px-Shadow_FiendShadow Fiend (Dendi) 80px-Templar_AssassinTemplar Assassin (air)
80px-RubickRubick (vanskor) 80px-LionLion (KAKA)
80px-Keeper_of_the_LightKeeper of the Light(Goblak) 80px-Ember_SpiritEmber Spirit (ZSMJ)
80px-WarlockWarlock (Funn1k) 80px-Witch_DoctorWitch Doctor (prettyhaw)

Wildcard karşılaşmalarında da karşılaşan iki takım bu sefer de tekrar birbirlerini elemek için mücadele etti. Önceki karşılaşmalarındaki galibiyetleri sayesinde oldukça kendinden emin görünen Natus Vincere, HGT’de ZSMJ’nin oynadığı Ember Spirit’e karşı koyamadı. Bu sırada XBOCT gerekli olan altın kazanımını elde edemedi ve birçok defa ölerek iyice geride kaldı. Avantajı eline geçiren ZSMJ, Ember Spirit ile Çinli takımı bir üst tura taşıyan oyuncu oldu. Natus Vincere’nin de Dota 2 Asya Şampiyonası macerası bu karşılaşma ile sona ermiş oldu.


Birbirinden güzel karşılaşmalarla ikinci günü tamamlarken, bu gün de değişik gelişmelere tanık olduk. Secret ilk yenilgisini alırken EG beklenmeyen bir galibiyet elde etti. LDG, Natus Vince, HellRaisers ve EHOME’un Dota 2 Asya Şampiyonası’ndaki maceraları alt grupta elenmeleri ile son buldu.

2. turda mağlubiyete uğrayan Secret, alt grubun dördüncü turunda Cloud 9 vs HGT karşılaşmasının galibi ile karşılaşacak. Bir başka alt gruba düşen takım olan Big God’da Rave vs iG karşılaşmasının galibi ile mücadele edecek.

Üçüncü günde de bütün gelişmeler ile sizlerle birlikte olacağız.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir