Dota 2

(monkey) Business yeni adını OG olarak duyurdu

Geçtiğimiz günlerde ‘Evolution’ adlı paylaştıkları görselle bir değişime uğrayacaklarının sinyalini veren (monkey) Business isim değişikliğine gitti.

monkey business

Facebook’ta yaptıkları duyuruya Mark Twain’in “What is Man? Man is a noisome bacillus whom our heavenly Gaben created because he was disappointed in the monkey”  sözleriyle başlayan takım hem biraz Gabe Newell’a atıfta bulundu, hem de Mark Twain’in ünlü söylemini değiştirerek ufak bir akıl oyununda bulundu.

Peki bu söylemin ve felsefenin altında ne yatıyor? Açıklamaların devamında artık e-spor oyuncularının da gelecek ayı düşünmeden refah içinde yaşayabildiği ama bir sponsora, bir kuruma bağlı oldukları için bunun ne kadar özgürce olduğunu sorgulanıyor. Bütün oyuncuların takımla sözleşmeli olmasına rağmen firma ve sponsor tercihlerinde bireysel hareket edebileceğine değinen takım, popüler kültürden Messi-Barcelona örneğini gösterdi. “Nasıl Barcelona Nike ile anlaşmalı olup Messi özgürce Adidas tercih edebiliyorsa biz de OG olarak artık bu mentaliteyi takip ediyoruz” mesajı verildi.

Bu kadar güzel söylemden sonra gelelim takımın kendiyle çeliştiği yere. Bildiğiniz üzere oyuncuların çoğu Twitch’te stream yapıyorlar. OG’nin ise yazının devamında şöyle bir söylemi var; “Hitbox.tv OG’nin ana sponsoru olacak, bir an önce girin, kaydolun, yayınlarımız için kendinizi hazırlayın”. Buradan anladığımız kadarıyla OG oyuncuları artık Twitch’te yayın yapamayacak. Az önce bahsedilen takım-oyuncu bağımsızlığına bu konuda da öncelik gösterilmiş gibi duruyor.

Takımın kadrosunda ise bir değişiklik yok. 1 ve 2 numarada 8k MMR pubstar  Miracle- ve N0tail, offlane’de Moon, support rolünde ise Cr1t- ve Fly(Kaptan), OG’de oynamaya devam edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir