Dota 2 mix

Team Liquid Dota 2 kadrosu takımdan ayrıldı

Team Liquid, Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla TI7 şampiyonu olan Dota 2 kadrosunun takımdan ayrıldığını duyurdu.

2017 yılında The International’ı kazanan ekip bu sene de finale kadar çıkmayı başarmış fakat finalde OG’ye 3-1 kaybederek 2. olmuştu. Ekip, TI9 sonrası kadroyu bütünüyle tutarak kaptan KuroKy’nin önderliğinde kendi takımını kuracak. Bu olay her ne kadar şok edici bir gelişme olarak gözükse de TL yönetimi için büyük bir sürpriz olmadı. Kaptan KuroKy bu planlarından daha önce yönetime bahsetmişti. İşler kesinleştikten sonra dün Team Liquid başarılı beşliye teşekkür ederek ayrıldıklarını açıkladı. Takım kaptanı KuroKy’nin hayranlara teşekkür ettiği ve yeni takımın duyurusunu yaptığı bir video da Team Liquid resmi Twitter hesabı üzerinden atıldı.

Ayrılık ile ilgili TL resmi sitesinde bir mesaj yayımlayan organizasyon sahiplerinden Victor ‘Nazgul’ Goossens “KuroKy TI9 sonrası gelip bana planlarından bahsettiğinde, kendi profesyonel oyunculuktan takım sahipliğine geçiş hikayem aklıma geldi. Bizimle beraber 4 sene çalıştıktan sonra Dota 2 takımımız bu hayalin arkasından gitmeye karar verdi: Kendi takımlarını kurmak. Her ne kadar hayal edebileceğimiz en iyi Dota 2 takımının organizasyonumuzdan ayrılması beni çok üzse de, geride bıraktığımız unutulmaz 4 sene için çok gururluyum.” yazdı.

Yazısında oyunculara ve teknik ekibe teker teker değinen ve hepsine teşekkür eden Nazgul, hepsi için mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca 2012 senesinden beri Dota 2 sahnesinde olan organizasyonun yeni bir ekiple yola devam edeceği bilgisini verdi. Bu 5’linin kazanma kültürünü devam ettirecek bir ekip kurmak istediklerini belirten Nazgul, şu an arayışta oldukları belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir