Dota 2

TI5 Ana Etkinlik 2. Gün

Ana etkinliğin ilk gününde üst eleme grubundan iki, alt eleme grubundan dört seri oynanmıştı. İlk günde LGD, Team Empire’ı alt elemeye yollarken; CDEC de rakibi Cloud 9’ı 2-0 ile geçti. Turnuvaya ilk günden veda eden isimler ise Newbee, Na’Vi, Fnatic ve MVP.Hot6 oldu. The International 2015 Dota 2 Ana etkinliğinin ikinci gününde üst ve alt elemeden ikişer maç oynanacak.

İlk gün CDEC – Cloud 9 maçında yaşanan sorunlar bugün de yaşanmaya devam ediyor. Bu sorunların teknik sorunlar olduğu ve bunların dışardan gelen elektronik saldırılardan kaynaklandığı düşünülüyor. Umarız bu sorunlar kısa zamanda çözülür ve TI5 heyecanı tüm hızıyla devam eder.

TI5’te ikinci gün serilerinin hikayesine geçmeden önce, dilerseniz ilk olarak takımların gruplardan nasıl bir performans gösterdiğine, ana etkinlik eşleşmelerine ve bugün oynanacak bütün serilere ayrı ayrı bakalım.

[accordion title=’Grup Aşaması Son Puan Durumu’] puan durumu 4[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Üst Eleme’]

2. gn üst[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Alt Eleme’]

2. alt[/accordion] [accordion title=’Günün Maçları’] [row] [column size=’1/2′]Üst Eleme

[/column] [row] [column size=’1/2′]Alt Eleme

[/column][/accordion]

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]


Evil Geniuses 2-0 compLexity

Günün ilk serisi üst eleme grubundan Evil Geniuses ve Complexity Gaming arasında gerçekleşti. İlk oyunda Complexity, Chen seçimiyle oyun başında saldırgan bir oyun tarzını seçerken, rakibi Evil Geniuses altın ve tecrübe isteyen Anti-Mage’i core kahraman olarak seçti. Col, oyun başında rakibine baskı uygulasa da tecrübeli oyuncu Fear, Anti-Mage ile güçlenerek ilk oyunu almayı başardı. İkinci oyunda sıradışı bir seçim yapan Complexity Gaming, rakibi karşısında zor anlar yaşadı. 45-10 biten oyunda Evil Geniuses’dan genç orta kulvar oyuncusu Sumail oyuna damgasını vurdu ve takımına galibiyeti getirdi. Bu seriden EG, 2. gün serilerinde üst eleme grubunda devam etmeye hak kazanan ilk takım olurken, compLexity de alt eleme grubuna düştü.


Team Secret 0-2 EHOME

Turnuvaya çok iyi bir başlangıç yapamayan favori Secret ile tecrübeli Çin ekibinin karşılaştığı seride sürpriz bir sonuç ortaya çıktı ve her iki maçta da EHOME zafere uzanan taraf olurken, Secret hayranlarını üzdü. İlk oyunda tekil hedefler karşısında etkili olan kahramanları seçen Secret, takım mücadelesi odaklı olan EHOME karşısında duramadı. Takım mücadelelerini kaybettikçe oyundan düşen Secret karşısında EHOME, Bounty Hunter sayesinde oldukça zenginleşti ve rakibini oyunu bırakmaya zorladı. Winter Wyvern’in ne kadar önemli bir faktör olduğu da bu oyunla tescillendi denilebilir. Serinin ikinci oyununda EHOME oyuna önde başlayan taraf oldu. Yaklaşık 15 dakika boyunca ortada kafa kafaya bir oyun vardı ancak daha sonra EHOME rakibinin önüne geçmeye başladı. Altın ve seviye açısından dövüşlerden neredeyse eli boş dönen Secret için tek umut Anti Mage ile oyunun ileri noktalara taşınmasıydı ancak bunu başaramadılar ve Cty ve YJ’nin kişisel performansları ile zafere uzanan taraf EHOME oldu. Beklenenin altında performans gösteren S4 ve Arteezy, ise takımlarını taşımakta başarısız kaldı.


Team Empire 0-2 MVP Phoenix

Günün üçüncü serisinde favori olarak göze çarpan Rus ekibi Empire ile Kore temsilcisi MVP.Phoenix karşı karşıya geldi. İlk oyunda her iki taraf da birbirini sürekli rahatsız ederek oyundan düşürmeye çalıştı ve yaklaşık 20 dakika kesintisiz aksiyona şahit olduk. Başlarda Empire rakibine neredeyse hiç nefes aldırmazken, MVP.Phoenix’i sırtlayan Lanaya bir anda dengeleri alt üst etmeye başladı ve geriye kalan tüm dövüşlerde başarılı bir grafik çizerek hayatta kalmayı başardı. Altın ve seviye açısından en yakın rakibine büyük bir fark açmasıyla galibiyeti getiren isim oldu. Serinin ikinci oyununda Empire sırtlayıcı tercihini Anti-Mage’den yana kullanarak bir nevi galibiyet şansını artırmak istedi. Ancak MVP.Phoenix bu hamleye karşılık olarak Phantom Lancer seçimini yaparak rakibine geçit vermeyeceğinin sinyallerini verdi. Empire adına Anti-Mage her ne kadar harika bir farm potansiyeli göstermiş olsa da oyunu tek başına tutmakta zorlandı. En yakın rakibine altın açısından devasa bir fark atması yenilgiyi engelleyemedi. MVP.Phoenix favori olan rakibi karşısında ikinci oyunda da harika bir takım sinerjisi oluşturarak istatistikleri haksız çıkardı ve galibiyete uzanarak sevenlerini mutlu etti.


Cloud9 0-2 Vici Gaming

Üst eleme grubunda turnuvaya başlayan Cloud9 Ana Etkinlik’e kadar ortalama bir seviyede performans gösteriyordu fakat Ana etkinlikte maç kazanamayan ekip oynadığı iki serinin ardından The International 2015’e veda etti. 217.410 dolar ile teselli olmaya çalışan Cloud9 ekibi her zaman yaptığı hatayı ilk maçta da tekrarladı. Oyun başında üstünlüğü alan C9, oyunda rakibinin barakalarını ilk yıkan taraf olmuştu fakat fy’ın Rubick performansı ve Vici Gaming Spectre seçimi VG’nin geri dönerek ilk maçı alması için yeterli oldu. İkinci oyunda ise işler Cloud9 için oldukça kötü başladı. Cloud9 gibi oyunu erkenden kontrol edip bitirmeye çalışan takımların en büyük sorunu, oyunun başlarında üstünlüğü rakibine kaptırmaktır ve Cloud9 serinin ikinci oyununda bu sorunla karşı karşıya geldi. Bunun dışında Cloud9’ın takım mücadelelerinde etkili olan Pugna’nın Nether Ward’ı ve Undying’in Tombstone’u; Vici Gaming’in Sniper seçimiyle oldukça etkisiz kaldı. Vici Gaming, rakibiyle girdiği takım mücadelelerinden üstün çıkarak oyunun ve haritanın kontrolünü eline aldı ve 30 dakika civarında oyunu bitirerek Cloud9’ı eledi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir