Dota 2

TI5 Avrupa Bölgesel Elemeleri’ni Na’Vi kazandı

Oldukça zor bir yıl geçiren Natus Vincere, The International 2015 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde birinci olarak ana etkinlikte kıyasıya mücadele edecek 16 takımdan biri olmaya hak kazandı. Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde ikinci sırada yer alan Vega. ise şansını Seattle’da gerçekleşecek olan Wildcard’da tekrar deneyerek ana etkinlikte oynayacak 16 takımın arasında yerini almayı bekliyor. Wildcard’da Vega.’nın rakipleri ise diğer bölgesel elemelerin ikincileri olan CDEC, MVP.Phoenix ve North American Rejects olacak.

Avrupa Bölgesel Elemeleri’nin final serisinde Na’Vi ve Vega Squadron arasında gerçekleşen maçlarda Na’Vi gülen taraf oldu. Rakibini 3-1’lik skorla mağlup eden Natus Vincere, seriye yenilgi ile başladı. Vega. final serisinde kazandığı ilk ve tek maçta TI şampiyonluğu görmüş ekip karşısında Gyrocopter, Enigma, Witch Doctor ve Queen of Pain gibi alan etkili kahramanları seçerek rakibi karşısında üstünlük sağladı. İkinci maçta Vega. ilk maçı kazanmanın verdiği güven ile kendilerinden emin bir şekilde aşina oldukları Jungle Ursa seçimini yaptı. Na’Vi de rakibin tek taşıyıcısı olan Ursa’ya rahat bir nefes aldırmamak için Chen seçimini yaptı ve bu seçim Na’Vi adına oldukça doğru bir karar oldu. Chen’in aldığı yaratıklardan birini sürekli Roshan çukurunda bekleterek Ursa’ya Aegis’i alma fırsatını vermemesi ve Ursa’nın ormanda altın ve tecrübe kazanmasını engellemesi, ikinci oyunun kaderini belirledi. Vega. yaptığı Ursa seçiminden pişman olarak 27. dakika civarında teslim olmak zorunda kaldı.

Durum 1-1 olduktan sonra Na’Vi yavaş yavaş ipleri eline almaya başladı. Oldukça agresif bir oyun tarzını benimseyeceklerini belli eden seçimler yapan takım Dendi’nin ellerine bu elemelerde en çok oynadığı kahraman olan Queen of Pain’i verdi. QoP’dan gelen baskınlar ve ArtStyle’dan yerinde ve zamanında gelen Ancient Apparation ultimate’leri sayesinde Natus Vincere, 3. oyunun başlarında haritanın dolayısıyla da oyunun kontrolünü eline aldı. Oyunun başında altın ve tecrübe kaybeden Vega Squadron, rakibini durdurmakta başarısız olarak ikinci yenilgisini aldı. 2-1 öne geçen Na’Vi ise artık hedefine sadece bir galibiyet uzaktaydı. Uzun zamandır başarıya aç olan ekip Vega.’nın sıra dışı seçimlerine ve dizilişine takılmadan temiz bir galibiyet alarak Avrupa Bölgesi Elemeleri’nin birincisi oldu.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir