Dota 2

Kralın Dönüşü: WCA 2015 şampiyonu Alliance oldu

Çin’de düzenlenen, Uzak Doğu’nun (DAC 2015’i saymazsak) en prestijli şampiyonası WCA’da, ipi Alliance göğüsledi.

Eski oyuncuları EGM’in dönmesi ile TI 2013’ü kazanan beşlisine kavuşan Alliance, bu sonuçla uzun süre sonra tekrar bir LAN turnuvasında zirveye çıktı. WCA’ya açık elemeleri kazanarak katılmayı başaran İsveçli takım, bu sonuçla tamı tamına 370.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu.

Grup aşamasında sıkıntı çeken ekip, D Grubu’nu 1 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet ile 2. sırada bitirmiş ve çeyrek finale çıkmıştı. Çeyrek Finalde, favorilerden CDEC’i 2-1 ile geçen Alliance’ın yarı finaldeki rakibi turnuvanın sürpriz ekiplerinden Wings olmuştu. Wings’i 2-0 ile geçen takım finalde ise LGD ile eşleşti.

Finalin ilk iki oyununda Alliance’ın pek zorlandığı söylenemez. Birinci oyunda Naga Siren’in split push’u, ikici oyunda ise s4’ün meşhur Puck’ı ile sonuca giden eski TI şampiyonu, LGD’nin kendi seyircisi önünde 2-0 öne geçti. LGD’nin 3. oyundaki panzehri MMY’ın meşhur Lion’ı oldu. Dagger ve yeni item Aether Lens ile terör estiren MMY durumun 2-1’e gelmesini sağlarken, 4. oyun tamamen LGD’nin bilhassa rOtk’in Clockwerk şovuna sahne oldu.

Şampiyonu belirleyecek son oyuna LGD Io ve Nature’s Prophet banlayarak çıkarken, eski şampiyon “inadına push” diyerek Tiny-Dazzle-Naga-Jakiro-Chen kadrosuyla oyuna başladı. Oldukça yakın geçen son oyunda gülen taraf Alliance oldu ve sevenlerine “nihayet” dedirtti.

Turnuva’yı ikinci sırada bitiren LGD 170.000 dolar, üçüncü bitiren Team Liquid 77.000 doları evine götürdü.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir