League of Legends League of Legends Haberleri

8.4 yaması önemli şampiyon dengelemelerini beraberinde getirdi

Dün gece oyundaki yerini alan 8.4 yaması, oldukça önemli şampiyon değişikliklerini de beraberinde getirdi. Toplamda 21 şampiyon yeni yamadan nasibini aldı.

8.4 yamasının AP eşyalarına getirdiği yenilikler oldukça ilgi çekici ancak yapılan şampiyon dengelemeleri de direkt olarak metayı yakından ilgilendirecek düzeyde. Yetenek gücü eşyalarının aldığı güncellemeleri ve oluşan şampiyon stratejilerini konuyla ilgili haberimizden inceleyebilirsiniz. Gelelim şampiyon dengelemelerine. Üst koridorda bu sezon bazı şampiyonların dominant bir şekilde üstün oluşu Riot Games’in öncelikli olarak düzeltmek istediği problemlerden biri haline gelmişti. Bu anlamda sekiz üst koridor şampiyonu ve bir eşya, dengesizliği ortadan kaldırmak adına bir takım dokunuşlar aldı. Bu dengelemelere geçmeden önce Baron ve Kadim Ejderha’ya önemli bir güncelleme geldiğini belirtelim. Ayrıntılı bilgiye geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son dönemde eski halinden eser olmayan Darius‘un W yeteneğinin bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde azaldı, hasarı sonraki yetenek seviyelerinde artırıldı. E’nin zırh delme miktarı da yükseltildi. Bu ufak değişikliklerin şampiyonu yeniden metaya sokması mümkün gözükmüyor ancak Darius tekli dereceli sırada seçildiğinde yine can yakabilir durumda. Arakçı rünüyle direkt olarak metadaki yerini alan ve üst koridorda sıkça tercih edilen Gangplank‘in Q yeteneğinin mana miktarı artırıldı. Artık rün sayesinde mana potu düşürmeye çalışmak daha elzem olacak. Ayrıca E yeteneği de ota koyulduğu taktirde oradaki rakibin görüşünü sağlamayacak.

Gnar‘ın dönüşü sırasında yakaladığı zaman sürekli spam’lediği Q yeteneği artık daha az bekleme süresi iadesi sağlayacak. Şampiyonun E yeteneğinin hasarı da bir miktar artırıldı. Gnar’a en büyük darbe Donmuş Balyoz ile vuruldu. Eşya artık menzilli şampiyonlarda daha az yavaşlatma oranına sahip. En ağır dengelemelerden biri ise Ornn‘a geldi. Şampiyonun W’sunun kalkan süresi arttı, Kavruk pasifinin süresi azaldı, E’sinin de çift vuruş etkisi kaldırıldı. Bir dönem oldukça popüler olan ancak bu sezon pek sık görmediğimiz Poppy de pasifi ve E yeteneğinde hasar artışı kazandı.

Bir zamanlar üst koridorun ağa babası olan Renekton‘un Q yeteneğinin hasarı sonraki yetenek seviyelerinde artırıldı. Güçlendirilmiş Q’nun hasarı da yükseltildi. Yine de şampiyonun metaya girmesi beklenmiyor. Artık üst koridordan çok ormanda gördüğümüz Jax‘ın da E’si açıkken hasar almasına yönelik bir hata giderildi.

Diğer şampiyonlara gelen değişiklikler ise şu şekilde:

Evelynn: E’nin hasarı artırıldı.

Fiddlesticks: E ve R güçlendirme aldı. Ayrıntılı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kalista: Taban saldırı gücü ve menzili azaldı. Taban saldırı hızı ve seviye başına saldırı hızı arttı. W’su artık Kalista Yeminli takım arkadaşının yakınındayken saldırı hızı yerine saldırı gücü sağlıyor.

Kog’maw: W’sunun azami can hasarı artırıldı.

Rengar: Q’su eski haline döndü. Ayrıntılı bilgi haberimizde.

Shyvana: Seviye başına saldırı gücü azaldı. Q’nun taban hasarı azaldı.

Swain: W’sunun mana bedeli azaldı. R’nin taban iyileştirmesi arttı. R’yi yeniden etkinleştirmek için gereken can eşiği azaldı.

Talon: Taban zırhı azaldı. Taban büyü direnci arttı.

Tristana: Ulti bekleme süresi arttı.

Twitch: E’nin taban hasarı azaldı.

Volibear: Q’nun hareket hızı arttı. Ayrıntılı bilgi haberimizde.

Xin Zhao: Pasifinin hasarı azaldı. W’nun taban kullanım süresi azaldı. Splash Art’ı da değiştirildi, haber sonunda bulabilirsiniz.

Zed: R’nin bekleme süresi sonraki yetenek seviyelerinde azaldı.

Zoe: Oldukça önemli dengelemeler aldı. Ayrıntılı bilgilere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kronometre’nin artık 10. dakikada geldiğini ve totem sağlayan yeşil renkteki orman eşyasının da oyundan kaldırıldığını belirtelim.

Xin Zhao yeni görseli:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir