League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive, Çilekler karşısında galibiyete uzandı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde son haftaya gelindi. Haftanın açılış mücadelesinde BAUSuperMassive eSports ile Çilekler karşı karşıya geldi.

İlk oyunun yasaklama seçim ekranında ilk seçimden Elise’ı alan taraf SUP olurken CLK ise anlık hasarı yüksek, takım savaşına yönelik Sejuani, Jayce’i tercih etti. Elise seçimine paralel olarak Stomaged’in proaktif performansı erken oyunun SUP lehine dönmesini sağladı. Orta bölüme doğru oyunu soğutmayı başaran CLK, taşıyıcılarının güçlenmesi ve oluşturduğu kompozisyon özelinde takım savaşlarında rakibine yanıt vermeyi başardı.  Yaptığı kule rotasyonlarıyla rakibini ters yakalayan ve karar mekanizmasını afallatan SUP, Elise ve Talliyah ile 27. dakikada Nashor’u aldı. Baron güçlendirmesi sayesinde rüzgarı arkasına alan ekip, 31. dakikada ilk oyuna noktayı koydu.

Serinin ikinci oyununa tekli koridorlarda agresif seçimler alarak başlayan Çilekler, üst koridora Renekton’u alırken ortaya ise LeBlanc seçimini yaptı. Rakibinin oluşturduğu kompozisyon karşısında takım savaşına yönelik seçimlere giden SUP ise üste Rumble’ı, alta ise Xayah-Thresh ikilisini kilitledi. Çilekler’in koridorları kazanmaya yönelik tercihleri istenilen sonucu vermediği gibi, gelen ormancı baskıyla beraber koridorlardaki hakimiyetler SUP lehine gelişti. Alt koridordaki Xayah-Thresh ikilisinin koridorda yarattığı baskıyı takım savaşlarında da sürdüren SUP, 24. dakikada kolay sayılabilecek bir galibiyet alarak seriyi 2-0 ile kapattı. İkinci oyunda Zeitnot’un 8/0/2’lik Xayah performansı görülmeye değerdi.

Alınan bu sonuçla beraber BAUSuperMassive maç fazlasıyla ilk sıraya çıkarken liderlik umutlarını da korumuş oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir