League of Legends

BAUSuperMassive, Çilekler engelini kayıpsız aştı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü hafta, ikinci gününün son karşılaşmasında Çilekler ile BAUSuperMassive karşı karşıya geldi.

İkinci güne 1907 Fenerbahçe’yle eşit puanda, ligin zirvesinde giren BAUSuperMassive ligin son sırasındaki Çilekler karşısında kayıp vermeden günü tamamlamayı ve zirve mücadelesini sürdürmeyi istiyordu. Çilekler ise arka arkaya aldığı kötü sonuçların ardından bir sürpriz yapma umuduyla vadiye indi.

CLK ilk maça geç oyun ağırlıklı bir kompozisyonla çıktı ve Caitlyn ile Fiora’yı tercih etti. SUP ise alt koridorda Xayah – Rakan ikilisini ve ormanda Jarvan’ı seçti. SUP maça fabFabulous’un Rumble’la ilk dakikalarda aldığı iki skorla çok hızlı başladı. Sonraki dakikalarda Stomaged yaptığı doğru zamanlı baskınlarla takımı için kartopu etkisini oluşturmaya başladı. SUP, oyunun orta bölümlerine geçildiğinde yaptığı makro oyunlarla CLK’nin adeta başını döndürdü. SUP bu makro oyunları sayesinde oyunun henüz 17. dakikasında 10 bin altınlık bir fark yakaladı ve 24. dakikada aldığı baronla kartopu etkisini çığa dönüştürüp Çilekler’i harika bir oyunla mağlup etti.

İkinci maçta SUP üst koridorda Sejuani, orta koridorda Galio’yla başlarken CLK ormanda Dr. Mundo gibi sürpriz bir tercihte bulundu. Maçın henüz ikinci dakikasında CLK ormanında çıkan çatışmada fabFabulous, KonDziSan’ın Mundo’sunu avlayıp ilk kanı aldı. SUP, bu ilk kandan edindiği avantajı yeterince etkili bir şekilde kullanamadı ve takımlar eşit denebilecek bir erken safha geçirdiler. Oyunun orta bölümlerinde SUP takım savaşlarındaki başarısı sayesinde altın farkını açmaya başladı. SUP, oyunun 28. dakikasında üç skor verip zorlanarak aldığı baronu iyi kullandı ve oyunu daha fazla uzatmadan sonlandırmayı bildi. fabFabulous, bugünkü güzel performansıyla iki maçta da maçın adamı oldu.

Bu sonuçla beraber BAUSuperMassive tekrardan liderlik koltuğuna oturdu. Çilekler ise son sıradaki yerinden kurtulamadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.