League of Legends

BAUSuperMassive, YouthCREW karşısında galibiyet serisine devam etti

İlk iki hafta itibariyle Şampiyonluk Ligi’nin en iyi takımı görüntüsünü çizen BAUSuperMassive, 2018 Kış Mevsimi 2. hafta 2. günde YouthCREW karşısında nispeten rahat bir zafer kazanarak galibiyet serisini sürdürdü. 

Lige en iyi ve en kötü başlayan takımların mücadelesinde YC’nin Galio kompozisyonu kurduğunu gördük. Öte yandan SUP ise ormanda Xin Zhao, orta koridorda da Veigar tercihlerine devam etti. SUP için dikkat çeken şey takımın alt koridorda Tristana-Braum’a karşı Xayah-Rakan almasıydı. Koridoru domine etme potansiyeli yüksek bu ikilinin erken dakikalarda SUP adına pasif kaldığını söyleyebiliriz. Öte yandan üst koridordaki Camille tercihiyle ayrık ittirmeye göz kırpan YC bunu da düzgün bir şekilde uygulayamadı. YC özellikle ilk 10 dakikada kuralları koyan, SUP’un reaksiyon vermesini gerektirecek oyunlar yapmaya çalışan taraftı. 9. dakikada ilk Galio ultisi kullanımıyla ilk kan YC’ye gitti. Takımın 13. dakikadaki ilk kule alma çabası ise faciaya dönüştü. Takım ilk kule kanını dökse de burada SUP harika tepki verdi ve 5’e 5 savaştan 4 skor çıkarmayı başardı. Oyunun kırılma noktalarından birisi buydu.

Avantajını elinde tutamayan ve SUP’un skorlar almasına izin veren YC, üst koridorda 24. dakikada Xayah’ın fazla açılmış olduğunu tespit etti ve Işınlan oyunuyla bu skoru aldı. Ardından Baron giren ve üzerine gelen SUP ile savaş başlatan ekip, korkunç bir pozisyon aldı ve 4 skor verdi. SUP ise bu açıklığı çok iyi yakaladı. Savaş bittikten sonra Baron’u da alan ekip, oyunun kontrolünü tamamıyla ele geçirdi. Avantajını çok iyi kullanan SUP, çok da zorlanmadan 33. dakikada maçı tamamladı.

SUP’ta Fabfabulous Cho’Gath ile harika bir maç çıkardı. SUP’ta SnowFlower ile GBM’in de çok iyi bir performans sergilediğini ekleyelim. YC kazanma şartlarına uygun bir şekilde oynayamadı. Camille-J4-Galio iyi bir kombo olmasına rağmen J4’ün ulti kullandıktan yarım saniye düşmesi kombonun gerçekleşmesine de engel oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.