Beşiktaş Esports, MGX ve Goliath ile Yollarını Ayırdı League of Legends mix

Beşiktaş Esports, MGX ve Goliath ile Yollarını Ayırdı!

Şampiyonluk Ligi takımlarından Beşiktaş Esports, 2. hafta sonrasında 2 oyuncusu ile yollarını ayırdığını duyurdu. Takımın orta koridoru Mert “MGX” Güvencin ve Koreli destek Kim “Goliath” Hyo-min ile yollarını ayırdı.

Mert “MGX” Güvencin

MGX, 2021 yılı Mayıs ayında Beşiktaş Akademi kadrosunda dahil olmuştu. Bunun öncesinde tecrübeli oyuncu Galatasaray Espor ve Galakticos gibi takımlarda da boy gösterdi. Ligde bu mevsim oynanan 4 karşılaşmada 2.0 KDA elde eden oyuncu takımının aldığı skorların %60’ında pay sahibi oldu.

Kim “Goliath” Hyo-min

Kariyerinin büyük kısmını Kore LCK’de sürdüren oyuncunun son takımı NS Challangers’dı. Beşiktaş ile oynadığı 4 karşılaşmada 4 farklı şampiyon tercih etti. 2.4 KDA’ya sahip oyuncu yalnızca Nami ile 5 Ronin karşısında galibiyet aldı. 

Beşiktaş Esports ve Şampiyonluk Ligi 

Şampiyonluk Ligi’nin eski ve deneyimli takımlarından Beşiktaş uzun süredir ligde mücadele veriyor. Şu an oynanan Kış Mevsimi’nde yer alan Beşiktaş Esports; üç Türk, iki de Koreli oyuncu ile ligde yer alıyordu. Poss, MGX, Kireas, ANDARIEL ve Goliath ile ligde oynadıkları Dark Passage, 5 Ronin, Papara SuperMassive ve NASR Esports maçlarında sadece 5 Ronin takımına karşı galibiyeti almıştı. 

Sezon başında Beşiktaş Esports Genel Menajeri Ege Budak ile yaptığımız röportajda,

Aslında objektif olmak gerekirse sene başında 5 Türk oyuncuyla çalışmayı düşünüyorduk ve hamlelerimizi buna göre yapmıştık. Kireas, ANDARIEL ve MGX sırasıyla imzaladığımız Türk oyunculardı. Bu 3’lü zaten kendini ispatlamış, hedefleri ve motivasyonları yüksek oyuncular. Yanlarına 2 Türk daha almak istiyorduk fakat transfer süreci her zaman hayal ettiğiniz gibi gerçekleşmiyor. Ortaya bir anda Poss gerçeği çıktı ve bizleri bayağı heyecanlandırdı. Ardından Koreli support arayışına girdik ve koç ekibimizin incelemeleri sonucu Goliath üstünde karar kıldık. Kadromuzu güçlü ve potansiyelli buluyorum. Umarım hedeflerimizi gerçekleştirebiliriz.

5mid Özel: Beşiktaş Esports Genel Menajeri Ege Budak Röportajı

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi Geri Dönüyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir