League of Legends League of Legends Haberleri

Boncuk, 5 Ronin’den ayrıldı

5 Ronin, nişancısı Boncuk ile yolların ayrıldığını duyurdu.

5 Ronin genel menajeri Vezni Tönissen Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Royal Youth’da oynama şansı bulduğunu ve bu şansı değerlendirmek istediğini belirten Boncuk‘un sözleşmesini karşılıklı anlaşarak fesih etmiş bulunuyoruz. Kendisine Royal Youth’da başarılar diliyorum, bol şans Boncuk” dedi. Böylelikle Boncuk’un Royal Youth’a transfer olacağı netleşti.

Ahmet “Boncuk” Serhan Arslan, profesyonel oyunculuk hayatına henüz bu sene başladı. 5 Ronin formasıyla 2 maça çıkan Boncuk, galibiyetle tanışamadı. Oynadığı maçlarda 1.5 KDA ortalaması tutturdu. 5 Ronin VFŞL’de kan değişikliğine en erken başvuran ekiplerde biri oldu. Henüz 2. haftada Boncuk’un yerine deneyimli nişancı Ruvelius’u transfer etti.

Takım Boncuk’un yanı sıra, destek ve üst koridor oyuncusunu da değiştirdi. 5 Ronin, 3. hafta Papara Supermassive karşılaşmasına yeni üst koridoru Matilda ve yeni desteği Korpse ile çıktı.

Geçtiğimiz mevsim Bursaspor ile yapılan iş ortaklığının sona ermesinden dolayı yoluna 5 Ronin adıyla devam ediyor. Genç ve yerli oyunculardan kurulu bir beşliye yönelen 5 Ronin, haftalar geçtikçe tecrübeli oyuncularla birlikte kadro dengesini daha iyi bir seviyeye getiriyor. Genç oyuncuların formu ve isteği, tecrübeli oyuncuların bilgi ve soğukkanlılığıyla harmanlanınca çok daha iyi sonuçlar çıkabilir. VFŞL 2020 Bahar Mevsimi’nde 4 hafta geride kaldı ve 5 Ronin 1 galibiyet 6 mağlubiyetle son sırada.

Lige kötü başlayan çaylak ekip çıktığı 7 karşılaşmada yalnızca 1 galibiyet alabildi. Takım oyununda büyük eksiklikleri görülen ekip, bu sorunlarını düzeltebilecek mi önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir