League of Legends

Chovy ve DragonX takım menajeri Corona virüsü mağdurlarına bağış yaptı

Riot Games

DragonX orta koridor oyuncusu Chovy ve takım menajeri Choi Sang-In, Koreli Corona virüs mağdurlarına yardım etmek için 16.000 doların üzerinde bağışta bulundu.

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Corona salgınına karşı mücadeleye espor takımlarından ve oyunculardan destek bitmiyor. Son olarak Güney Kore’nin seçkin takımlarından DragonX yaptığı açıklamada, takımın gelecek vaat eden orta koridor oyuncusu Chovy ve takımın genel menajeri Choi Sang-In’ın Corona virüs mağdurlarına yardım etmek üzere 16 bin doların üzerinde bağışta bulundu.

Açıklama, “Sunday Night LCK” haftalık talk-showunda yapıldı. Destek kapsamında Mart ayında DragonX, mağaza satışlarından elde edilen tüm gelirlerin de mağdurlara bağışlanacağı belirtildi.

Virüsün ortaya çıktığı Çin’den sonra en fazla Güney Kore’yi etkilemiş durumda. Tüm sektörlerde aksamalar yaşandığı gibi esporda da durum böyle. Güney Kore Ligi (LCK) Corona virüs önlemleri kapsamında seyirci olmadan oynanıyordu. Takımlar ve basın mensupları için de özel olarak alınan önlemler olmuştu. Bugün gündeme bomba gibi düşen Inven Global’in haberine göre Riot Kore yetkilisi, LCK’nin artan Corona salgını vakaları nedeniyle 6 Mart itibariyle ertelenebileceğini söyledi. Daha öncesin Çin Ligi (LPL) yaklaşık 2 aylık bir erteleme almıştı. Ligin geçen hafta yapılan açıklamayla online olarak başlaması kararlaştırılmıştı.

Güney Kore’de, diğer kuruluşlar ve espor oyuncuları, ülkedeki virüs salgınını önlemeye yardımcı olmak için ayağa kalktı. Daha önce Overwatch Ligi takımı Seoul Dynasty, Gen.G orta koridor oyuncusu Bdd ve LPL takımı Fun Plus Phoenix Corona virüs mağdurlarına yardım etmek için bağışta bulundu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.