League of Legends League of Legends Haberleri

Oyunfor.Crew, BAUSuperMassive’ten finalin rövanşını aldı

Yaklaşık bir aylık MSI ve dinlenme döneminin ardından Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi bugün başlıyor. İlk günün ilk karşılaşmasında BAUSuperMassive eSports ile Oyunfor.Crew karşı karşıya geldi.

Kış Mevsimi Finali’nde CRW’ü 3-1’lik skorla geçerek şampiyonluğa ulaşan SUP, Brezilya’da düzenlenen MSI Turnuvasına katılım elde hakkı elde etmişti. MSI’da başarılı bir öneleme dönemi geçiren ekip,  gruplara kalmak için play-in mücadelesinde Gigabyte Marines karşısında mağlup olarak gruplara kalmayı başaramamıştı. Takımın destek oyuncusu Dumbledoge’ın turnuva sonrasında takımdan ayrıldığını açıklaması birçok otorite tarafından sürpriz bir olay olarak karşılandı. Dumbledoge’un boşluğunu Tolerant ile dolduran ekip, koç olarak ise yakından tanıdığımız Lethillion’ı koltuğa getirdi. Kış Mevsimi’nin Finalisti olan CRW de ara dönemde hareketlilik yaşayan takımlardan birisi oldu. Ekip, orta koridor oyuncusu Godbro ile yollarını ayırırken yerine ise EU LCS’den tanıdığımız Koreli oyuncu Naehyun’u transfer etti. Geçen sezon takımın en çok eleştirilen oyuncusu olan destek oyuncusu Wendelbo ile de yollar ayrıldı. Bir başka Koreli oyuncu Mocha, takımın destek oyuncusu olarak transfer edildi.

İlk oyunda orta koridor Galio, üst koridor Jayce seçimi SUP’tan gelirken CRW ekibi ise hiper taşıyıcı kompozisyonuna giderek üst koridora Fiora, ortaya Orianna ve nişancıya ise Vayne’i tercih etti. SUP, makro oyundaki üstünlüğünü oyunun erken bölümünde yine gösterdi. Oyunun orta bölümünde üstünlüğünü Baron bölgesinde fırlatan SUP, CRW’ün oyuna tutunmasını sağladı. CRW’ün hiper taşıyıcılarının da güçlenmesiyle beraber oyunun kontrolü CRW’a dönmeye başladı. SUP’un makro stratejisini bozan ve kontrolü ele geçiren CRW, geç bölümde Baron ve Kadim Ejder Güçlendirmeleriyle rakip üssü tümüyle ele geçirerek 43. dakikada oyunu kazanan taraf oldu. CRW’ün geri dönüşünde Naehyun’un Orianna ile kullandığı harika ultiler büyük pay sahibi oldu.

28 dakika süren serinin ikinci oyununda tam anlamıyla CRW fırtınası vardı. Hasar temelli Kennen, Elise, Talon ve Twitch seçimlerini yapan CRW, kurduğu kompozisyonu uygulamada son derece başarılı oldu. Henüz ilk dakikalarda üst koridorda Jayce’i üç dakikada iki kez düşüren CRW, fabFabulous’un oyun boyunca varlık göstermesine izin vermedi. Öyle ki, fabFabulous 2/13/3 dereceyle oyunu tamamladı. Orta koridorda Talon’un Taliyah’a kurduğu bariz üstünlük ve birebirde Naehyun’un aldığı skorlar oyunun daha ilk dakikalardan kopmasını sağladı. İkinci oyunu 28. dakikada bitirmeyi başaran CRW, böylelikle geçen sezonki finalin rövanşını da almış oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir