LCS Takımlarından Dignitas, 2023 LoL Kadrosunu Duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

Dignitas, 2023 LCS Kadrosunu Duyurdu

LCS takımlarından Dignitas 2023 yılı League of Legends kadrosunu duyurdu Üst koridorda temsilcimiz Armut, ormanda Santorin, orta koridorda Jensen, alt koridorda Spawn ve Ignar beşlisi bu sezon Dignitas için forma giyecek.

League of Legends Amerika rekabetçi sahnesinin en köklü organizasyonlarından olan Dignitas, geçtiğimiz mevsimde önceki yıllara kıyasla kötü bir yıl geçirdi. Ekip ligde yalnızca Immortals karşısında 2 ve TSM karşısında 1 galibiyet alabilmişti. 3 zafer 15 yenilgi ile Yaz Mevsimi’ni geçiren Dignitas, 2023 yılına iddialı bir kadro ile giriş yapıyor. Ekip üst koridorda MAD Lions’tan ayrılan temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek, ormanda Team Liquid’den Lucas “Santorin” Larsen, orta koridora Cloud 9’dan Nicolaj “Jensen” Jensen ve destek rolüne Immortals forması giyen Lee “IgNar” Dong-geun ile anlaştı. 2021 yılından beri Dignitas forması giyen nişancı Spawn takımda kalan tek isim oldu.

Dignitas Armut’u

 

Kariyerine orta koridor olarak başlayan Armut, o dönemlerde Tucake ismiyle biliniyordu. BPI formasıyla ilk VFŞL tecrübesini yaşayan üst koridorun bir sonraki durağı NumberOne Esports oldu ve Armut bu transferle birlikte üst koridora geçiş yaptı. Kariyerine başladığı HWA Gaming zamanında iyi performanslarıyla büyük takımların ilgisini çeken Armut, 2019’un başında Royal Youth ile anlaşmaya varmıştı. Royal Youth ile iki mevsim geçiren isim bir yarı final ve bir TBF şampiyonluğu gördü. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan üst koridor, VFŞL’nin en başarılı organizasyonlarından SuperMassive Blaze ile anlaşma sağladı.

SuperMassive Blaze ile 1 sene geçiren oyuncu, özellikle önemli karşılaşmalarda aldığı sorumluluk ve başarılı oyunuyla LEC takımlarından MAD Lions’un dikkatini çekti. Bu süreden sonra MAD’in üst koridor oyuncusu görevini üstlenen Armut bugüne kadar 2 LEC şampiyonluğu, 2 Worlds katılımı ve 1 MSI yarı finali gördü. Geçtiğimiz günlerde MAD Lions’tan ayrılan Armut’a, 5mid ekibi olarak yeni serüveninde başarılar dileriz.

Santorin & Jensen & IgNar

2023 yılı için iddialı bir kadro kuran Dignitas, LCS’in gediklileri diyebileceğimiz Santorin ve Jensen’i kadrosuna kattı. Kariyerine 2014’te başlayan Santorin kariyerinde  LCS şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonası gibi büyük turnuvalara katılımı bulunmakta. Ormancı geçtiğimiz mevsimde Team Liquid forması giymiş, mevsim yarı finalinde Evil Geniuses karşısında 3-2 mağlup olarak yılı sonlandırmıştı.

Jensen kariyerine 2015’te yıllarca formasını giyeceği ve efsaneleşeceği Cloud 9’da başladı. Takımında pek çok LCS şampiyonluğunun yanı sıra Dünya Şampiyonası yarı finalleri, MSI finalleri gibi büyük turnuvalarda ki büyük başarıları da bulunmakta.

Kariyerine Kore’de başlayan destek ilk olarak Incredible Miracle forması giydi. Sonrasında  Ardından Avrupa’ya açılma kararı alan oyuncu EU CS’te mücadele eden Misfits Gaming ile anlaştı. Hans Sama ile iyi bir uyum yakaladı ve adını herkese duyurdu. Bir süre daha Misfits’te mücadele eden isim takımıyla LEC Finali oynadı ve Worlds’e katılarak çeyrek finale kadar çıktı.

Ardından ülkesine dönen oyuncu bbq Olivers forması giydi ve LCK’de mücadele etti. Trick ve IgNar’lı bbq Olivers LCK’de iyi bir performans sergileyemedi ve ligden düştü. Bunun üstüne takımdan ayrılan Koreli destek Schalke ile anlaştı ve burada 2 mevsim geçirdi. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı ve bugün yapılan açıklamaya göre FlyQuest’e transfer oldu. FlyQuest sonrası EG ve Immortals yolunu tutan oyuncunun son durağı Dignitas oldu.

Tanıdık Koç

Dignitas organizasyonu Ilias “Enatron” Theodorou’yu yola devam etme kararı aldı. Enatron Türk espor severlerin yakından tanıdığı biri. Daha önce Royal Youth, Fenerbahçe Espor ve NASR’da görev yapan Enatron, bu iddialı kadronun koçu oldu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir