League of Legends League of Legends Haberleri

Dumbledoge: Mutsuz olduğum için ayrıldım

Kuruluşundan bu yana takımda bulunan ve 2017 Kış Mevsimi sonunda BAUSuperMassive’ten sürpriz bir ayrılık kararı alan Dumbledoge, dün yaptığı yayında ayrılık sebebini mutsuzluk olarak açıkladı. 

Şampiyonluk Ligi’nin en iyi destek oyuncularından birisi olarak gösterilen Dumbledoge, lig kariyerine Beşiktaş eSpor ile başlamış ardından ise BAUSuperMassive’e transfer olmuştu. Beşiktaş ile KMF şampiyonluğu yaşayan ve 2015 MSI’da da mücadele eden oyuncu, SUP’ta da aynı başarıları tekrarladı. Oyuncunun ne yazık ki TBF Şampiyonluğu bulunmuyor. Herkes 2017 Kış Mevsimi’ni domine eden SUP’un kadrosunu değiştirmemesini ve Yaz Mevsimi’ne de aynı beşli ile devam etmesini bekliyordu. Ki oyuncunun da bu kadro ile TBF’de oynama ihtimali yüksekti. MSI 2017 sonrası Dumbledoge’un SUP’tan ayrılması ise herkes için sürpriz oldu.

Dün gece yaptığı bir yayında takımdan ayrılması konusunda açıklamalarda bulunan Dumbledoge şu cümleleri kullandı:

“SUP’tan ayrıldım çünkü mutlu değildim. Bir sezon daha oynamaktansa ben ayrılıp boşta durmayı düşünüyordum. Boşta durmayı tercih ederim dedim. Beşiktaş’ın Yükselme Ligi’nde olduğunu bilmiyordum. Olaylar öyle gelişti. Takımdan daha çok organizasyonla ilgiliydi. Yönetimle ilgili.”

Açıklamalarına baktığımızda Dumble’ın BAUSuperMassive yönetimi ile ilgili problemler yaşadığını görüyoruz. Oyuncuların zaman zaman vizyon ya da herhangi bir nedenden dolayı yönetim ile anlaşamadığını ve ayrılma kararı aldığına şahit oluyoruz. Dumbledoge’un yaşadıklarında ise oyuncunun bu açıklamalarından başka henüz bir bilgi bulunmuyor. Yetenekli destek oyuncusu, 2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde Beşiktaş forması giyecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir