Eski Köye Yeni Adet Serisi: Lee Sin ve LeBlanc League of Legends Rehber

Eski Köye Yeni Adet Serisi: Lee Sin ve LeBlanc

Eski Köye Yeni Adet serimizde, League of Legends alışkanlıklarımızdan kurtularak kombolara, sinerjilere, eğlenceli seçimlere yeni bir yaklaşım getireceğiz.

Rehberde oyunu daha eğlenceli kılacak ve sizi şaşırtabilecek seçimlere yöneleceğiz. Arkadaşlarınızla “Ya kanka gel alt koridorda farklı bir ikiliyi deneyelim.” ya da “Bu şampiyona farklı eşyalar alsam nasıl bir uyum yakalarım?” dediğiniz zamanlarda 5Mid’e girip bakabileceğiniz ve okurken sizi denemeye şevk edecek farklı oynama tarzlarını göstermeye çalışacağız.

Nişancı LeBlanc – Destek Lee Sin

Serinin bu bölümünde sizlere ormancıların krallarından Lee Sin’i ve orta koridoru rakipleri için eziyete çeviren Leblanc’ın sinerjisinden bahsedeceğiz. İki erken ve orta oyun şampiyonunun erken safhalarda kartopu etkisine yakalandığında neler yapabildiğini biliyoruz. İlk 15 dakikada neredeyse kesilmesi imkansız bu iki şampiyon birlikte alt koridorda da oldukça iyi. Yalnız burada vurgulamak istediğimiz şampiyonların mobilitesi ve oyun yapma potansiyelleri. Her iki şampiyonda da bir düşmanı kovalamak ve düşmanlardan kaçmak oldukça basit. Alt koridor gibi çimlerin çokça bulunduğu bir alanda suikastçı tarzında oynanabilen bu ikili ile katliam çıkmaması çok zor.

Şu an ki alt koridor metasında Bitkinlik ve Tutuştur’un aynı anda kullanılması bu karakterlerin gücünü baya bir katladığını da söylemek gerekiyor. Daha oyunun başında çalıdan yapılacak bir sürpriz pusu sizi çok öne geçirecektir. Koridorda korkmadan oynamanız sınırlarınızı zorlamanız ve aynı anda hareket etmeniz çok büyük önem taşıyor. Lee Sin’in rakibe tutturduğu bir ses dalgasıyla birlikte LeBlanc’ın da aynı rakibe yetenek yağdırması gerekli diğer türlü rakip kaçabilir veya içinizden birisi hiç istemediği bir konumda kalabilir. Diğer bir sekans ise Lee Sin’in Leblanc’ı totem gibi kullanarak rakibe atılan Leblanc’a W atarak mesafeyi kapaması ile gelişen anlık hasar. Şampiyonlarınızın mesafeyi çok hızlı kapatabildiğini ve anlık hasarlarının oldukça fazla olduğunu unutmayın.

Koridor aşamasındaki en büyük düşmanları ise yeteneklerden kolayca sıyrılabilen veya erken safhalarda hasarı fazla olan şampiyonlar. Bunlar arasında Ezreal, Lucian, Zyra, Karma ve Brand gibi şampiyonlar bulunuyor. Hasar veren destekler her ne kadar kolay öldürülebilen şampiyonlar olsa da dürterek sizi geri durmaya zorlayabilir ve çatışmalarda nişancılarından çok daha fazla hasarlar çıkarıp sizi öldürebilirler. Bu yüzden öncelikli odak kaçma mekaniği olmayan şampiyonlar olmalıdır. Hem altın kazanabilir hem de rakibi tecrübe puanı olarak geride bırakabilirsiniz.

LeBlanc Rün ve Eşya Dizilimi

Amacımızın tekleyerek zevk almaksa kesinlikle rünümüz Kara Hasat olmalı. Aynı zamanda Kara Hasat geç safhalardaki hasar eksikliğimizi de bir nebze olsun azaltacaktır. Alt rün olarak Ani Darbe, Gözyuvarı Koleksiyonu ve Açgözlü Avcı tercih edebilirsiniz. Bu alt rünler hem hasarınıza hem de can çalmanıza destek olacaktır. Yan rün olarak ise Büyücülük ağacından Mutlak Odak ve Kızart koridor aşamasında rakibi daha fazla dürtmenizi sağlayacaktır.

Eşya olarak ise yüksek yetenek gücü sağlayan eşyalarla nişancı ve orta koridordaki canı miktarları az olan şampiyonlara daha rahat tek atabilirsiniz. Bu eşyalar arasında aklımıza ilk gelen Rabaddon’un Şapkası ve Luden’in Feryadı LeBlanc’ın ana eşyaları diyebiliriz. Ek olarak, Morellonomikon, Hiçlik Değneği, Sihirbaz Pabuçları ve Büyübüken alabilirsiniz. İlk tercihinizi Luden’den tarafa kullanabilirsiniz.

Lee Sin Rün ve Eşya Dizilimi

Çoğu zaman hem tank hem hasar odaklı bir dizilim ile oynanan Lee Sin’den çok, daha da hasara dayalı Ulti’si ile 900 hasar çıkaran Lee Sin’lerden olmanızı öneriyoruz. Hem koridorda çok daha rahat rakibi öldürebilir hem de oyunun her aşamasında nişancı için bir tehdit olarak kalabilirsiniz. Bunun için yine LeBlanc gibi Kara Hasat ile oynamanız iyi olacaktır. Koridorda bu kadar fazla anlık hasar ile rahatça Kara Hasat’ı biriktirebilirsiniz. Alt taraftan Ani Darbe, Gözyuvarı Koleksiyonu ve Açgözlü Avcı rünlerini tercih edebilirsiniz. Yan ağaç olarak İsabet’ten Efsane:Çeviklik ve Son Darbe sizi tam bir birebir katiline dönüştürecektir.

Eşya setine gelecek olursak Kara Hasat rününe yakışan zırh deşme odaklı eşyalar en iyi seçimleriniz olacaktır. Umbra Kılıcı, Draktarr’ın Gece Kılıcı, Gecenin Kıyısı, Koruyucu Melek ve Kara Balta, Lee Sin gibi bir şampiyonu durdurulamaz bir hale getirebilir. Üzerine bir de kartopu efektine yakalanmışsanız, oyun sizin için çok kolay bir hale gelecektir. Son olarak Lee Sin’de pabuç tercihinizi karşı şampiyonlara göre yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır. Ninja Tabisi veya Merkür’ün Adımları en çok yakışan iki tercihtir.

 

Elbette ki, Eşya dizilimi ve rün dizilimi tamamen sizin isteğinize bağlı. Kendi oynayış tarzınıza göre şekillendirebilir, farklı stillerde oynayabilirsiniz. Umarız keyifli beğenir ve keyifli vakit geçirirsiniz. Önümüzdeki hafta çarşamba günü, Eski Köye Yeni Adet serisinin bir sonraki bölümü ile karşınızda olacağız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir