League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

EU LCS’te sürpriz seçimlerin yapıldığı ikinci gün mücadeleleri, oynanan Roccat-G2 ve Unicorns of Love-Team Vitality serilerinin ardından tamamlandı.

Yaz Mevsimi perşembe akşamı itibariyle başlayan EU LCS’te, heyecan ikinci gün karşılaşmalarıyla devam etti. İlk günde Fnatic ve H2K’in rakipleri karşısında aldıkları 2-0’lık galibiyetlere şahitlik etmiştik. Dün ise geçtiğimiz mevsimin finalistleri G2 Esports ve Unicorns of Love Vadi’ye iniş yaptı. Roccat’i 2-1 ile geçen G2 ve Team Vitality’yi maç vermeden deviren UOL, ikinci günün gülen tarafları oldu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

ROCCAT 1-2 G2 Esports

Ortada Karma, destek pozisyonunda da Lulu alarak, nişancı olarak tercih edilen Caitlyn’i koruma kompoziyonu kuran G2 Esports’a karşı, aşağıda Xayah-Rakan alan ve üst koridorda da Galio kilitleyen Roccat, bu seçimlerle adeta rakibinin aklını karıştırdı. Şampiyon tercihleriyle oldukça agresif bir oyun tarzı ortaya koyan ve Hjarnan’ın yıldızlaştığı ilk maçı kazanan ROC, seride 1-0 öne geçmeyi başardı. İkinci maçta bu kez Orianna kilitleyerek orta koridora hasar potansiyeli yüksek bir tercih yapan G2, Zven’in ellerine de Kog’Maw verdi. Perkz’ün hastalığı sebebiyle as kadroda kendine yer bulan Blanc’ın ve Zven’in etkili olduğu maçta 35 dakikada Nexus’u düşüren ekip, seriyi 1-1’e getirmiş oldu. Orta koridorda Lucian tercih eden Betsy’nin de bu seçiminin pek iş yapmadığını söyleyebiliriz. Rakan yasaklı olmasına rağmen, üçüncü maçta Xayah tercih eden Hjarnan, ilk maçtaki başarıyı tekrar Vadi’ye yansıtamadı. G2 cephesinde Blanc ortada Fizz ile, Loulex ise ormanda Kha’zix ile çok etkili olup güçlenince, MSI 2017 finalisti üçüncü maçı da kazanarak kendi ligine galibiyetle başlamış oldu.

Unicorns of Love 2-0 Team Vitality

Yaz Mevsimi öncesinde koç değişikliğine giden ve Splyce’tan YamatoCannon’ı takımın başına getiren Team Vitality’nin neler yapacağı merak konusuydu. İlk maçta üst koridora Kled, nişancı pozisyonuna da Twitch tercih eden ekip, ilk kanı almayı başarsa da etkili olamadı. Maçı başından sonuna kadar üstün götüren Unicorns of Love, verdiği ilk kan haricinde rakibin skor almasına izin vermedi ve 28 dakikada Nexus’u düşürerek seride durumu rahatça 1-0’a getirmeyi başardı. İkinci maçta Vitality cephesinde Steelback Xayah alırken, Vander yanına Tahm Kench kilitledi. UOL’de ise Exileh orta koridora LeBlanc tercih ederken, sempatik ormancı Xerxe tıpkı geçtiğimiz mevsim Warwick’i oynama cesareti gösterdiği gibi bu kez de yenilenen Zac’i seçti. İlk kanı alan isim yine Steelback oldu ve Vadi’nin Alameti’ni de kesen Vitality, maça iyi başladı. Ancak çok doğru ve iyi bir oyun oynayan Unicorns, bu mücadeleyi de 28 dakikada noktalayarak seriyi 2-0 kazanmayı bildi.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir