League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 2. hafta 2. gün

Avrupa’da heyecan devam ediyor. Haftanın ikinci gününde Splyce-Vitality ve Mysterious Monkeys-Unicorns of Love serileri oynandı.

Geçtiğimiz hafta ligin açılış maçında H2K’e mağlup olan Splyce, yine ilk hafta Unicorns of Love’a boyun eğen Team Vitality ile kozlarını paylaştı. Serinin bir diğer dikkat çekici noktası, geçtiğimiz sezon Splyce’ı çalıştıran YamatoCannon’ın Vitality ile ilk kez eski takımına karşı mücadele edecek olmasıydı. Öte yandan ilk haftanın bir diğer mağlup ekibi Mysterious Monkeys, Unicorns of Love karşısında zorlu bir seriye çıktı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Spylce 2-0 Team Vitality

İlk maçta Spylce tarafından orta koridora Syndra, yukarıya ise son dönemde oldukça popüler hale gelen saldırı hızı Kennen seçildiğini gördük. Vitality cephesinde ise Nukeduck Fizz, alt koridor ikilisi ise Kalista-Braum kilitlemeyi uygun gördü. Maç VIT’in aldığı skorlar ile başladı. Daha sonra Splyce rakibini yakalamayı başarınca, uzun süre başa baş giden bir mücadele izledik. 35. dakikada son takım savaşını çok iyi oynayan SPY, uzun ölüm sürelerini fırsat bilerek maçı sonlandırdı ve seride 1-0 öne geçti. İkinci maçta dikkat çeken seçimler Vitality’de orta koridor Ekko tercihi ve SPY cephesinde yukarıya alınan Fiora ile ortada kilitlenen Taliyah oldu. Bu maça da üstüm başlayan taraf Vitaliy oldu. Aldığı skorlarla öne geçen ekip, yine ilk maçta olduğu gibi üstünlüğü rakibe bıraktı ve mağlubiyetten kurtulamadı. Takım halinde iyi bir performans gösteren Splyce’ta Sencux’ın Taliyah’ı izlemeye değerdi.

Mysterious Monkeys 0-2 Unicorns of Love

Günün ikinci serisinde gülen taraf beklendiği gibi Unicorns of Love oldu. İlk maçta ortada Taliyah, aşağıda ise Twitch-Blitzcrank ikilisine yer veren ekip, maçı başından sonuna kadar üstün götürdü. MM’in tek başına yakaladığı rakip oyuncuları keserek oyuna ortak olma çabası sonuç vermeyince UOL rahat bir galibiyet aldı diyebiliriz. Maçın adamı ise 12-0-3’lük Twitch performansıyla Samux oldu. İkinci maçta ise Xerxe’nin artık alışıldık bir seçim haline gelen Warwick’i kilitlediğini gördük. MM tarafında ise dikkat çeken isim Katarina seçimiyle CozQ oldu. Bu kez maça üstün başlayan ve 30. dakikaya kadar başa baş mücadele eden MM daha iyi bir oyun ortaya koydu diyebiliriz. Ancak takım savaşlarını doğru oynayan UOL rakibine şans vermeyince, seri 2-0 ile sonuçlandı. MM 2. yenilgisini alırken, UOL 2. galibiyetini hanesine yazdırdı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir