League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 3. hafta tamamlandı

Bu sezon oldukça çekişmeli geçen EU LCS’te, son gün oynanan NiP-ROC ve H2K-VIT serilerinin ardından 3. hafta karşılaşmaları sona erdi.

Günün ilk serisinde A grubunun son sıralarında yer alan iki ekip karşı karşıya geldi: Ninjas in Pyjamas ve ROCCAT. League of Legends sahnesine geri dönüşün ardından henüz galibiyetle tanışamayan NiP, bir galibiyetle üst sırasında yer alan rakibi ROCCAT’i yakalamak hedefiyle Vadi’ye indi. Ancak istediği performansı ortaya koyamayan ekip, ROC karşısında adeta bozguna uğradı. İlk maçta yıldız oyuncu Nagne’nin orta koridorda Vladimir karşısına Galio tercih ettiğini gördük. Artık isteneni Vadi’ye yansıtamayan orta koridor Galio, muhtemelen bu son tercih edilmelerinde de takımına hiçbir katkı yapamıyor diyebiliriz. İki maçı da rahat alan ROCCAT, takım olarak iyi bir görüntü ortaya koydu ve galibiyete uzanmayı bildi. İkinci maçın en çok hasara sahip ismi ise yenilen takımın üst koridoru, eski SK Telecom oyuncusu Profit oldu.

Haftanın kapanış mücadelesi ise H2K ile Team Vitality arasında oynanadı. Oldukça çekişmeli geçen B grubunda Splyce ve UOL ile tekrar zirveye ortak olmak isteyen H2K, bir galibiyetle sondan ikinci sırada yer alan Vitality’yi yenmekte zorlanmadı. İlk maçı Fiora oynayan Odoamne ile orta koridorda Orianna tercih eden Febiven’in etkili performanslarıyla kazanan ekip, ikinci maçta da bu ikiliye diğer takım üyeleri de ayak uydurunca galibiyete uzanmayı bildi ve liderlik koltuğuna ortak oldu. Vitality’de Djoko’nun iki maçta da tercih ettiği orman Warwick seçiminin ise iş yapmadığını gördük. EU LCS’te 3. haftanın ardından gruplarda oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir