League of Legends mix

FUT Esports’un EMEA Masters Yolcuğu Başlıyor!

KMF 2023 finalinde DenizBank İstanbul Wildcats‘e 3-0 kaybederek 2. olan FUT Esports EMEA Masters yolculuğuna bugün saat 18.00’da Movistar Riders karşısında başlıyor. 4 gruptan oluşan EMEA Masters‘ta temsilcimiz B grubunda mücadele edecek.

EMEA Masters Grupları

EMEA Masters Formatı

FUT Esports serüvenine B grubunda başlayacak. Karşılaşmaların tek maçlık seriler halinde oynanacağı gruplarda temsilcimiz her rakibiyle 2’şer maça çıkacak. Grubun ilk iki sırasındaki takımlar yollarına çeyrek final aşamasından devam edecek.

B Grubu

B grubunda temsilcimizin rakiplerini inceleyelim.

Moivstar Riders,  İspanya Superliga şampiyonu olarak EMEA Masters‘a katılma hakkını elde etti. Superliga‘da lig sezonunu 10 galibiyet ile beşinci sırada tamamlayan Movistar Riders, finalde bir diğer temsilcimiz DenizBank İstanbul Wildcats‘in rakibi Los Heretics karşısında 3-0 kazanarak şampiyon olmuştu.

Macko Esports, İtalyan merkezli ve PG Nationals‘da mücadele veriyor. Ligi 11 galibiyet ile domine eden Macko Esports finalde Anc Outplayed karşısında 3-2 kazanarak EMEA Masters‘a şampiyon geldi. PG Nationals‘da son 5 mevsimin 4’ünü şampiyon tamamlayan Macko Esports 3 kere katıldığı Masters‘ta gruplardan çıkma başarısı gösteremedi.

Aegis, Fransız merkezli ve La Ligue Française‘de mücadele ediyor. Ligi 11 galibiyet ile ikinci sırada tamamlayan Aegis playofflarda yarı finalde elenerek EMEA Masters‘a ön elemelerden başladı. Takımın üst koridorunda Türk oyuncu Lot mücadele ediyor. Ayrıca takımın nişancısı Shiganari bir zamanlar Beşiktaş Esports‘ta forma giymişti.

Temsilcimizin Maç Fikstürü

Temsilcimiz bugün saat 18.00’da Movistar Riders ile karşılaşacak. Devamında saat 20.00’de Macko Esports ve 22.00’de Aegis ile karşılaşıp günü tamamlayacak. 2 gün sonra yani 14 Nisan Cuma ise önce saat 19.00’de Movistar Riders ile karşılaşacak. Devamında ise saat 21.00’de Macko Esports ve 22.00’de Aegis ile karşılaşıp grup aşamasını tamamlayacak. Temsilcimize EMEA Masters serüveninde başarılar diliyoruz.

DenizBank İstanbul Wildcats’in EMEA Masters Yolcuğu Başlıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir