League of Legends mix

Invokid, Dignitas Koç Ekibine Dahil Oldu!

Daha önce ülkemizde Fenerbahçe Espor’da koçluk görevini üstlenen Arda “Invokid” Başaran, 2023 yılı için LCS takımlarından Dignitas ile anlaştı.

Erken Gelen Başarı: Invokid

Geçtiğimiz mevsim TCL’deki ilk koçluk deneyiminde Fenerbahçe Espor ile finale çıkma başarısı gösteren Invokid, LCS’in köklü takımlarından Dignitas’ın koç ekibine katıldı. 2022 Kış Mevsimi’nde Fenerbahçe Espor akademinin başında şampiyonluk yaşayan Invokid, bu başarısı ile ana kadronun başına geçmişti. Yaz Mevsimi’nde otoritelerin şans vermediği Fenerbahçe Espor, Invokid’in koçluğunda önce Dark Passage sonrasında da şampiyonluğun en büyük favorisi NASR Esports’u eleyerek finale yükselmişti. Finalde de son yılların en çekişmeli geçen müsabakasında İstanbul Wildcats’e 3-2 yenilerek şampiyonluğu kaçırmışlardı.

Dignitas Ne Durumda?

League of Legends Amerika rekabetçi sahnesinin en köklü organizasyonlarından olan Dignitas, geçtiğimiz mevsimde önceki yıllara kıyasla kötü bir yıl geçirdi. Ekip ligde yalnızca Immortals karşısında 2 ve TSM karşısında 1 galibiyet alabilmişti. 3 zafer 15 yenilgi ile Yaz Mevsimi’ni geçiren Dignitas, 2023 yılına iddialı bir kadro ile giriş yapıyor. Ekip üst koridorda MAD Lions’tan ayrılan temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek, ormanda Team Liquid’den Lucas “Santorin” Larsen, orta koridora Cloud 9’dan Nicolaj “Jensen” Jensen ve destek rolüne Immortals forması giyen Lee “IgNar” Dong-geun ile anlaştı. 2021 yılından beri Dignitas forması giyen nişancı Spawn takımda kalan tek isim oldu.

Koç Enatron

Sezon öncesi dönemde Dignitas koçu Enatron ile yaptığımız röportajda takımın hakkında; “Geçtiğimiz sene Dignitas yönetimi daha fazla oyuncu gelişimi odaklı bir yaklaşım sergilemek istedi. Bu sene ise risk alıp daha agresif ve üst sıraları hedefleyen bir yapı kurmayı istedik. Bu bağlamda daha fazla yatırım yapıldı ve organizasyonun amacı MSI, Worlds gibi müsabakalarda boy gösterebilmek olarak biçimlendi.” söylemişti.

5mid ekibi olarak Arda “Invokid” Başaran’a Amerika’daki kariyerinde başarılar dileriz.

ENATRON RÖPORTAJININ TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

sOAZ, Amerika’ya Koç Olarak Geri Dönüyor

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir