League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Yaz Mevsimi 4. hafta 2. gün

League of Legends profesyonel sahnesinin en iyi ligi olarak gösterilen LCK’de dördüncü haftanın ikinci gün karşılaşmaları tamamlandı.

Günün ilk serisinde Afreeca Freecs ile MVP karşı karşıya geldi. Bu sezon da geçtiğimiz mevsimdeki gibi orta sıralarda yer alıp inişli çıkışlı bir grafik çizen Afreeca, rakibini 2-0 ile geçmeyi başardı. Bu sonucun ardından dördüncü galibiyetine ulaşmış olan ekip, ligde 5. sıraya yükseldi. MVP’de ise geçtiğimiz sezonki halden eser yok diyebiliriz. Bir galibiyetle ligin son sırasında yer alan dört takımdan biri olan ekip, oyunu kapatma ve haritada görüş üstünlüğünü elde etme konularında oldukça büyük probleme sahip. Kuro ve Kramer’in performanslarıyla mutlu sona ulaşan AFS’nin bu sezon ilk kez 2-0 ile galip gelmesi de serinin dikkat çekici noktalarından biriydi.

İkinci günün kapanış karşılaşması ise Bbq Olivers ile Samsung Galaxy arasında oynandı. KT’ye kaybettikten sonra namağlup unvanı elinden alınan ve SKT’nin liderlik koltuğuna ortak olduğu Samsung, çıkışına kaldığı yerden devam ediyor. Bbq ise geçtiğimiz hafta aldığı ilk galibiyetin ardından silik görüntüsüne devam ediyor. Takım olarak etkili olsa da ilk maç Ambition, ikinci maçta da Cuvee’nin performanslarıyla galibiyete uzanan SSG, toplamda bir saat gibi bir sürede rakibinin fişini çekmeyi başardı ve tekrar zirveye ortak oldu. Orta koridorda Crown’ın nispeten destek özelliklerine sahip şampiyonları oynamaya devam ettiğini de belirtelim.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Afreeca Freecs 2-0 MVP

Bbq Olivers 0-2 Samsung Galaxy

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir