League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de dördüncü gün karşılaşmaları sona erdi

LCK 2017 Yaz Mevsimi 4. hafta 4. günde iki seri oynandı. Günün açılış mücadelesinde ROX ile MVP karşılaşırken, ardından BBQ ve KT ekipleri kozlarını paylaştı.

Geçtiğimiz mevsimin flaş ekiplerinden olan ancak bu sezona kötü bir başlangıç yapan MVP, mağlubiyet serisine kaldığı yerden devam ediyor. Kendisi gibi tek galibiyet ile son sırada yer alan ROX Tigers ile karşı karşıya gelen ekip, Vadi’den 2-0 yenik ayrıldı. Çekişmeli geçen ilk maçı 49 dakika sonunda kazanmayı başaran ROX’ta öne çıkan isimler Lindarang ve SeongHwan oldu. İkinci karşılaşma ise 52 dakika sürdü ve tam dört Baron ve iki Kadim Ejder almayı başaran ROX bu maçı da kazanarak mutlu sona ulaştı. Alınan sonucun ardından son sırayı paylaşan dört takımın arasından sıyrılan ROX, 7. sıraya yükselmeyi başardı. Bu arada geçtiğimiz sezonun ardından MVP’nin, bu sezon son sırada olsalar da Rift Rivals turnuvasında Kore’yi temsil edecek ekiplerden olacağını da ekleyelim.

Günün kapanış mücadelesinde yine son sıradaki ekiplerden Bbq Olivers ile zirveden kopmak istemeyen KT Rolster karşı karşıya geldi. Rift Rivals’ta ülkesini MVP, SSG ve SKT ile temsil edecek bir diğer takım olan KT Rolster, rakibini rahat bir şekilde 2-0 ile geçerek zirvede kalmaya devam etti. 29 dakika süren ilk karşılaşmadan oldukça rahat şekilde üstün ayrılan ekipte tüm skorlara katkı yapma başarısı gösteren Smeb’in Shen performansı oldukça etkileyiciydi. İkinci mücadelede Bbq oyuna biraz daha tutunmayı başardı. Ancak takım olarak etkili olan KT, bu maçı da almayı bildi ve galibiyet sayısını yediye çıkarmış oldu. Maçın yıldızı ise Thresh performansı ile Mata oldu.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

ROX Tigers 2-0 MVP

Bbq Olivers 0-2 KT Rolster

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir