League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’in ikinci gününde SKT kabustan uyandı

LCK 2018 Bahar Mevsimi’nin dördüncü hafta ikinci gün karşılaşmaları oynandı. Beş maçtır galibiyet yüzü göremeyen SK Telecom T1, bbq Olivers’ı mağlup edip kabusa bir son vererken zirve yarışındaki Kingzone DragonX, KT Rolster’ı rahat geçti ve liderliğini sağlama aldı.

Günün ilk maçında vadiye SKT ve BBQ indi. 3 kez dünya şampiyonu olmuş, efsaneleşmiş SKT, son 5 maçtır galibiyet yüzü göremiyordu ve ligden düşmesi bile söz konusu hâline gelmişti. Ancak takım bu kabusa son vermek istediğini oynadığı oyunla herkese gösterdi. 36 dakika süren ilk karşılaşmada SKT makro oyundaki tecrübesini gösterdi ve BBQ karşısında rahat denilebilecek bir galibiyet aldı. İkinci maç ise adeta nefes kesti. 74 dakika süren mücadeleden 29 skor ve 16 kule çıktı. Bang’in Sivir’le 1000 minyon barajını geçtiği dört Baron’un, üç de Kadim Ejder’in alındığı karşılaşma BBQ’nun galibiyetiyle sonuçlandı ve karşılaşma üçüncü maça taşındı. Son maçta ise Faker adeta show yaptı. Kassadin’le geç oyunu beklemeden oyuna etki eden Faker takımının aldığı sekiz skorun beşine sahip oldu ve maçın adamı seçildi. SKT’nin beş ejder alıp rakibine hiçbir şey bırakmadığı karşılaşma 31 dakika sürdü ve SKT, beş karşılaşmalık hasretin ardından galibiyete kavuştu.

İkinci karşılaşmada zirve mücadelesi veren iki takım, Kingzone DragonX ve KT Rolster karşı karşıya geldi. KZ iki maçta da çok temiz bir oyun ortaya koydu ve Peanut ile Bdd’nin özellikle harika performanslar ortaya koyduğu seriden 2-0 galip ayrıldı. Seri boyunca rakibine sadece iki kule veren KZ, şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu bir kez daha göstererek ligdeki durumunu 6-1’e getirdi ve tek başına LCK’in 2018 Bahar Mevsimi’nde liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir