League of Legends

Cody Sun, gelebilecek teklifleri değerlendireceğini açıkladı

Riot Games

100 Thieves’in yetenekli nişancısı Cody Sun, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak 2019 sezonu için farklı takımlardan gelebilecek teklifleri değerlendirebileceğini açıkladı. 

2018 yılında NA LCS’e franchising sistemiyle dahil olan 100 Thieves, şu anda League of Legends topluluğu tarafından belki de en sevilmeyen organizasyon. Takımın yaptığı stratejik hamleler hayranlar tarafından hiç beğenilmedi. Bunun da ötesinde takımın bu değişiklikler konusunda hiçbir açıklama yapmaması daha da tepkiye sebep oldu. Yaz Mevsimi başında Meteos’un FlyQuest’e gönderilip takıma Anda’nın getirilmesi bu stratejik hamlelerden birisiydi. Fakat Cody Sun’ın yerine Akademi takımından Rikara’nın tercih edilmesi ise tabiri caizse bardağı taşıran son damla oldu.

100T ile Bahar Mevsimi’nde NA LCS Finali’nde oynayan ve 2. olan oyuncu, mevsim boyunca da istikrarlı bir şekilde elinden geleni yaparak takımın başarısı için çabaladı. Tüm mevsim oynayan fakat playoff zamanı ansızın yedeğe çekilen oyuncu, Worlds’e katılan 100T kadrosuna da dahil edilmedi. Takım gruplarda kötü giderken en azından Cody’nin bir şans bulması gerektiğini düşünen hayran sayısı azımsanacak şekilde değildi.

Takım aradığını açıklayan ve 100T’ye verdiği fırsat için teşekkür eden Cody’nin önümüzdeki mevsim takımsız kalma ihtimali düşük gözüküyor. EU LCS dahil teklifleri değerlendirebileceğini belirten oyuncunun EU’da takım bulma şansı az olsa da yerli oyuncu statüsünde olması NA LCS takımlarını düşündürecektir. Cody’nin hangi takıma transfer olacağını önümüzdeki günlerde bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.